Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Progress Software použije při vydání MySQL licenci GPL

Dohodu s tvůrci databáze MySQL o podpoře této technologie ohlásila americká společnost Progress Software Corporation, vedoucí dodavatel řešení pro vývoj, provoz a správu aplikací. Podle této dohody bude Progress distribuovat MySQL formou všeobecné veřejné licence GPL (General Public License) a zajistí rozšíření silné vedoucí pozice MySQL za hranice open source komunity.

Na podporu podnikání s otevřeným kódem vytvořil Progress Software dceřinou firmu NuSphere, která bude distribuovat a podporovat open source databázi NuSphere MySQL. Progress Software se vytvořením NuSphere stal prvním významným celosvětovým softwarovým dodavatelem, který nabízí komerční podporu a služby pro některou open source databázi.

„Hodnota volně přístupného software byla prověřena úspěchem operačního systému Linux a webového serveru Apache. Věříme, že další cesta je jasná: na řadě je open source databáze,“ řekl D. Britton Johnston, ředitel NuSphere pro vývoj a marketing. „Progress Software prostřednictvím NuSphere a vývojářů MySQL obohatí trh s databázemi o prostředky potřebné k širokému nasazení řešení založených na MySQL v organizacích všech velikostí.“

Prostřednictvím NuSphere bude Progress Software investovat do dalšího vývoje MySQL až 2,5 mil. USD. NuSphere napomůže úsilí základního vývojového týmu MySQL vytvořením NuSphere MySQL, víceplatformové integrované distribuce MySQL a souvisejících open source produktů. NuSphere bude nabízet komerční podporu, konzultace a školení pro zákazníky provozující MySQL jako součást své webové infrastruktury. NuSphere bude poskytovat podporu ze svých tří hlavních středisek ve Spojených státech, Nizozemí a Austrálii.

Ke vztahům mezi komunitou vývojářů MySQL a firmou NuSphere jeden z tvůrců MySQL, Michael „Monty“ Widenius, poznamenal: „Podle mého mínění, které, jak věřím, se mnou sdílejí i další vývojáři z naší komunity, jde o velkou věc pro MySQL, jež nám umožní posunout celou věc na vyšší úroveň. Budeme-li schopni poskytovat vysoce kvalitní nepřetržitou podporu uživatelů MySQL, můžeme mnohem snáze přesvědčit společnosti, že MySQL je dobrou volbou pro jejich webovou infrastrukturu a aplikace.“

Popularita MySQL roste. Poslední kniha o MySQL se ocitla mezi stovkou nejprodávanějších titulů v nabídce Amazon.com. „MySQL si pro interní aplikace zvolily takové organizace jako Silicon Graphics a Ministerstvo námořnictva nehledě na to, že tato databáze je součástí oblíbených serverů jako Yahoo, Slashdot a Linux.com,“ říká autor knihy, programátor W.J. Gilmore v nedávno zveřejněném článku „Jsou PHP a MySQL perfektní pár?“ na serveru O’Reilly Network na adrese at http://www.oreillynet.com/pub/a/network/2000/06/16/magazine/php_mysql.html.
„Finanční a technická podpora, jež Progress Software věnuje MySQL, pomůže této velmi populární open source databázi, která pomalu vyrůstá z plenek, získat respekt u IT firem z hlavního proudu,“ podotkl Mark Driver, ředitel výzkumu zabývajícího se internetem a e-businessem firmy Gartner Group.

NuSphere hodlá podporovat databázi MySQL kvůli její vedoucí pozici na trhu webových databázových systémů. MySQL je zvlášť vhodná pro podchycování provozu na webové stránce a personalizaci obsahu. Jde o první široce rozšířenou databázi dostupnou jako licence GPL organizace Free Software Foundation. GPL se také používá při licencování operačního systému Linux a sady kompilačních a vývojových nástrojů GNU. Bližší informace mohou vývojáři, počítačoví profesionálové a administrátoři databází získat na adrese www.nusphere.com.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 18. července 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz