Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Progress Software oznámil hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2000

Bedford, Massachusetts, 28. června 2000 — Společnost Progress Software Corporation oznámila výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2000, které skončilo k 31. květnu 2000. Tržby za čtvrtletí poklesly na 67,4 mil. USD, což ve srovnání s částkou 70,8 mil. USD za stejné období minulého roku znamená snížení o 5 procent.

Provozní zisk dosáhl 11,1 mil. USD a ve srovnání se ziskem 10,4 mil. USD v roce 1999 se zvýšil o 6 procent. Čistý zisk stoupl z 7,8 mil. USD ve druhém čtvrtletí roku 1999 na 9,6 mil. USD (o 22 procent). Rozdělený zisk na jednu akcii se zvýšil o 20 procent na 0,24 USD ve srovnání s 0,20 USD v roce 1999.

„Tržby společnosti Progress Software byly nepříznivě poznamenány posilováním amerického dolaru. Při nezměněném kursu by tržby dosažené během druhého čtvrtletí roku 2000 byly ve srovnání s rokem 1999 shodné,“ uvedl prezident Progressu Joseph Alsop. „Našich tržeb se také dotklo zpomalení prodeje progressovských aplikací od nezávislých softwarových firem po přelomu let 1999 a 2000. Očekáváme, že tyto tlaky se v dalším průběhu tohoto a následujícího roku poněkud zmírní. Jistě k tomu přispěje stále rostoucí počet softwarových firem, které převedou své aplikace do prostředí internetu a umožní podnikům všech velikostí, aby si je buď koupily, nebo si předplatily využití jejich funkcí.“

Během druhého čtvrtletí oznámil Progress Software uvedení nové verze Progress 9.1 své obsáhlé sady integrovaných vývojových nástrojů, aplikačních serverů a relačně-databázových produktů. S Progress V9.1 se Progress Software stal prvním významným dodavatelem, který nabízí technologii pro vývoj a provoz aplikací odpovídající specifickým nárokům trhu ASP (poskytovatelů aplikačních služeb). Firma Progress je v současnosti na špičce tohoto trhu s technologiemi, službami a aliancemi, které umožňují nezávislým softwarovým firmám rychle a jednoduše nasazovat progressovské aplikace vhodné pro provoz v režimu ASP. Tyto aplikace není nutno kupovat, protože jsou k dispozici jako předplacené služby dostupné přes internet, což umožňuje zejména malým a středním podnikům získat přístup k funkcím, které jim byly dříve nedostupné.

Internetový messaging server Progress SonicMQ dále posílil svou vedoucí pozici na trhu, když v nezávislém porovnání nástrojů pro javový messaging předstihl konkurenční IBM MQSeries. Během tohoto čtvrtletí navíc oznámila firma SAGA Software, že využije SonicMQ ve své sadě nástrojů Sagavista pro integraci řešení pro e-business. Sagavista je prvotřídní řešení pro integraci softwaru pro e-business určené pro podniky, které se snaží realizovat přísliby spojené s novou internetovou ekonomikou. Zabudovatelný internetový messaging server, jakým je SonicMQ, znamená základní kámen rychle zaváděného řešení, které je rozšiřitelné, efektivní a flexibilní.

V dubnu ohlásily Progress Software a IONA Technologies podpis mnohamilionové smlouvy, na jejímž základě se obě firmy budou podílet na společném vývoji a výměně technologií založených na standardu J2EE (Java 2 Enterprise Edition). IONA zahrne SonicMQ do svého iPortal Application Serveru umožňujícímu vývoj nových vysoce distribuovaných internetových aplikací pro e-komerci typu business-to-business. Progeress Software koupil licence několika technologií založených na J2EE z iPortal Application Serveru a zabuduje je do další generace svého aplikačního serveru.

Ke konci druhého čtvrtletí byla oznámena dohoda mezi GemStone Systems a Progress Software, podle níž bude SonicMQ zabudován do nové verze produktu GemStone/J, verze 4.0. Tato aliance zjednoduší zákazníkům GemStone vývoj svých celopodnikových aplikací využitím rychlého internetového messaging serveru založeného na specifikaci JMS (Java Message Service).
Autor: Redakce
Datum: 28. června 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz