Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Fincom: SMS zprávy přes pevnou linku

Fincom Group, skupina firem zaujímající přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami, představila komunikační technologii Microcom Messaging Technology (MMT), která umožňuje posílat krátké textové (SMS) zprávy z běžného modemu po pevné síti.

Softwarová aplikace založená na technologii MMT, která je od nynějška standardně součástí většiny dodávaných modemů Microcom, tak poskytuje uživatelům levný a komfortní nástroj k vytváření, sdílení a zasílání SMS zpráv, vlastních log a zvonění na mobilní telefony.

Fincom tak s touto aplikací, nazvanou SMS FunTom, oslovuje širokou skupinu uživatelů, kteří často posílají SMS zprávy přes internetové SMS brány a ty, kteří hledají vysokou úroveň funkčnosti a komfortu pro vytváření a zasílání SMS. Oproti posílání zpráv z mobilního telefonu nabízejí nové modemy Microcom možnost posílání dlouhých SMS (až 5x160 znaků), vytváření a zasílání obrázků/zvonění a nesrovnatelně vyšší komfort.

V porovnání s SMS bránou na Internetu vychází posílání textových zpráv z modemu výrazně levněji, neboť SMS zpráva je do mobilního telefonu doručena po pevné telefonní síti přes SMS centrum a uživatel tak nemusí platit za připojení k Internetu. Navíc, aplikace SMS FunTom založená na MMT umožňuje vytvářet jmenný seznam, skupiny, tvořit SMS off-line, zpětně potvrzovat doručení zprávy a další funkčnosti.

Služba posílání SMS zpráv přímo z modemů značky Microcom je zpoplatněna přes linky se zvýšeným tarifem, tzn. uživatel platí za poslané SMS zprávy prostřednictvím svého telefonního účtu.

“V současné době je možné s pomocí aplikace SMS FunTom zasílat SMS zprávy, loga a zvonění,” řekl Pavel Hloušek, prezident Fincom Group. “V dohledné době ale počítáme, že s nástupem služeb nové generace budou uživatelé moci použít svá zařízení rovněž pro zasílání EMS (Enhanced Messaging Service) a MMS (Multimedia Messaging Service) zpráv.”

Aplikace SMS FunTom spolupracuje pouze se zařízeními Microcom, která se tímto stávají v konkurenci podobných zařízení jedinečnými na trhu. Jedná se o první “SMS enabled” modemy na světě, jež vedle všech datových funkcí také umožňují odesílání SMS zpráv, a to jak textových tak obrázkových, včetně melodií. Technologie MMT je prostřednictvím společností Fincom International a Fincom-Materna Communications kromě České republiky, v současnosti uváděna také v Polsku; později bude představena na Slovensku a v Maďarsku.


SMS mezi pevnými telefony

Fincom Group dále představila služby “Fixed SMS” v pevné telefonní síti. Tyto služby dovolí všem zákazníkům jakéhokoliv operátora posílat a přijímat SMS zprávy z pevného telefonu na pevný telefon, faxové zařízení, mobilní telefon nebo po Internetu na e-mail.

Služby Fixed SMS využívají platformu založenou na technologiích společností Siemens a Materna, která se nedávno stala mezinárodním standardem podle Evropského institutu pro telekomunikační standardy (ETSI) v oblasti SMS zpráv v pevných sítích. Komunikační protokol pro Fixed SMS umožňuje komunikaci SMS nezávisle na operátorovi veřejné telefonní sítě, typu koncového telefonu či mobilní síti. Krátké textové zprávy, které byly doposud doménou pouze mobilních sítí, se tak nyní s využitím řešení Fincom - Materna Communication a telefonů Siemens stěhují i do sítí pevných.

SMS odkudkoliv kamkoliv

Zákazníci telekomunikačních operátorů pevných sítí tak budou mít možnost zasílat SMS zprávy doslova bez hranic. Současná telekomunikační infrastruktura dovoluje různé směry SMS komunikace: pevný telefon – pevný telefon v rámci jednoho operátora a i mezi sítěmi různých operátorů, pevný telefon – mobilní síť do sítě kteréhokoliv mobilního provozovatele a mobilní síť – pevný telefon.

Standard Fixed SMS nabízí navíc všechny předpoklady k rozvoji dalších služeb v pevné síti jako např.:
· Informační služby na bázi SMS, tj. posílání SMS s informačním obsahem do pevného telefonu;
· SMS to Fax: posílání zpráv z pevného telefonu na fax;
· SMS to E-mail: posílání SMS zpráv z pevného telefonu do e-mailové schránky prostřednictvím Internetu.


Technické předpoklady
Úspěšné provozování služby Fixed SMS po digitálních linkách (euroISDN2) je možné již v současné době, neboť lze v krátké době splnit nutné technické předpoklady:

1. veřejná telefonní síť obsahující službu CLIP;
2. centrum Fixed SMS Centrum, tj. centrum krátkých textových zpráv v pevné síti;
3. koncová uživatelská zařízení (telefony) podporující SMS komunikaci.

Jako Fixed SMS centrum je k dispozici řešení Anny Way od německé společnosti Materna, která představuje světovou jedničku v oblasti mobilních řešení a služeb s přidanou hodnotou. Jen v rámci Anny Way Information Center je zpracováváno více než 17 milionů SMS zpráv denně. Produkty, řešení a služby Anny Way jsou ve střední a východní Evropě poskytovány firmou Fincom-Materna Communications, která je společným podnikem společností Materna a Fincom Group.

Jako koncová zařízení lze pro zasílání a příjem SMS zpráv využít v současnosti telefony řady Gigaset 4000 společnosti Siemens:
    Základna
· pro připojení na analogovou přípojku
    Gigaset 4010 Comfort
· pro připojení na ISDN přípojku
      Gigaset 4170isdn
    Přenosná část
· Gigaset 4000 Comfort
· Gigaset 4000 Micro

“Služby Fixed SMS jsou zcela novým fenoménem, které v České republice a v celé střední Evropě změní pohled běžných zákazníků na služby pevných sítí,” řekl Martin Košut, generální ředitel Fincom Group. “Na druhou stranu nabízejí různým operátorům telekomunikačních služeb nové příležitosti na trhu, jehož potenciál se pohybuje v řádech miliard korun. Naše firma může dnes ve spolupráci se společností Siemens všem těmto operátorům nabídnout kvalitní a prověřenou infrastrukturu, která je oficiálně uznaným mezinárodním standardem.”

Autor: Redakce
Datum: 7. února 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Helena Vojčová
Dotaz
22.05.2007 13:12