Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Fincom Group expanduje v Maďarsku a Řecku

Fincom Group, skupina firem zaujímající přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami, dnes oznámila uzavření partnerství s významnými distributory v regionu střední a jižní Evropy.

V Maďarsku byla podepsána smlouva o distribuci s firmou HRP Hungary Kft., jedním z největších maďarských distributorů, v Řecku potom se společností INFO-QUEST SA, vůbec největším distributorem v zemi.

HRP Hungary je na maďarském trhu aktivní od roku 1987, kde se zaměřovala na distribuci tiskáren a počítačů. Hlavními aktivitami společnosti HRP na maďarském trhu je tvorba a organizace distribučních kanálů pro své produkty, poskytování marketingové podpory, technické podpory a organizace školení. K partnerům HRP patří nejvýznamnější světové firmy jako 3Com, Acer, Canon, HP, IBM, Panasonic, Western Digital, Xerox a další. Za rok 2000 společnost dosáhla obratu 7,89 miliardy forintů (cca 27 milionů USD)

INFO-QUEST je přední řecká společnost v oblasti IT a telekomunikací, která distribuuje špičkové produkty na řecký trh již téměř 20 let. Vedle toho nabízí INFO-QUEST také dodávky řešení a služeb. INFO-QUEST spolupracuje s vedoucím světovými výrobci jako např. Intel, Compaq, HP, Xerox, Ericsson, Western Digital, 3Com, Microsoft a CISCO. V roce 2000 dosáhla firma obratu zhruba 500 milionů dolarů.

"Navázání spolupráce s významnými partnery v Maďarsku a Řecku je součástí naší strategie expanze do nových teritorií v oblasti střední a jižní Evropy," řekl Martin Košut, CEO Fincom Group. "Prostřednictvím našich nových partnerů budeme na maďarský a řecký trh dodávat kompletní portfolio klientských přístupových zařízení značky Microcom."


Fincom Group

Fincom Group představuje skupinu tří samostatných akciových společností s českým kapitálem, které zaujímají přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami. Skupina Fincom Group je tvořena firmami Fincom International, Fincom.Net a Fincom-Materna Communications. Fincom International se soustřeďuje na datové komunikace, je dodavatelem populárních faxmodemů značky Microcom. Fincom.Net, e-business část Fincom Group, vyvíjí, provozuje a poskytuje formou outsourcingu systém UBTS (Universal Business Transaction System), který umožňuje ve společnostech efektivně podporovat obchodní a marketingové e-commerce transakce. Fincom - Materna Communications působí jako poskytovatel služeb v oblasti mobilních datových komunikací.

Fincom Group vedle výsadní pozice na českém a slovenském trhu posiluje také své postavení na trzích v Maďarsku a Polsku. V současné době dále expanduje se svými produkty především do Řecka, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a do zemí Středního východu.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 12. září 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz