Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Mobilní internet v Evropě zmírá na úbytě

Dle průzkumu serveru eMarketer, není přístup na Internet přes mobilní zařízení v Evropě příliš populární, přestože notebooky jsou mezi Evropany velmi oblíbené a jejich penetrace je na kontinentu značně vysoká.

Průměrně je tato služba mobilního přístupu využívána jen sedmi procenty lidí využívající k přístupu na Internet komutované linky.

Tak příkladně v zemích s velkým množstvím PC na obyvatele, jako například Švédsko nebo Velká Británie, pouze deset procent uživatelů přiznává, že se k přístupu na Internet dostává přes přenosný počítač.

Pouze v Německu zaznamenává mobilní internet znatelný nárůst, zde jej využívá 15 procent uživatelů. V Rakousku, Dánsku, Finsku a Itálii prakticky tato služba nemá zákazníky.

Také Španělé zřejmě mají k přístupu na Internet přes mobilní telefony značný odpor, z uživatelů Internetu se k využívání této služby hlásí jen čtyři procenta zákazníků.

Výzkum sledoval také "vytíženost" internetových kaváren. Dle výsledků průzkumu sice jejich služeb využívá jen zanedbatelných osm procent zájemců o přístup na Internet, jedná se nicméně o číslo dlouhodobě stabilní.
Autor: Leoš Prušvic
Datum: 27. března 2003 Profil autora  

Leoš Prušvic

Výkonný ředitel APEK
Publicista


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz