Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Za Qéčka si koupíte už i knihy a elektriku

Pražská energetika umožňuje svým zákazníkům platit elektřinu přes Internet elektronickou peněženkou I LIKE Q. Využít potenciál 69 tisíc uživatelů I LIKE Q se rozhodlo i knihkupectví KOSMAS.cz.

Jako první distribuční společnost v České republice umožňuje od května 2001 svým zákazníkům platit za odebranou elektřinu přes Internet Pražská energetika (dále jen PRE). Od května 2001 mohou zákazníci platit pomocí elektronické peněženky I LIKE Q (www.ilikeq.cz), kterou provozuje společnost Villusion s podporou Sun Microsystems. ”Implementací tohoto zajímavého platebního způsobu chceme v rámci naší strategie ePRE poskytovat novou službu zákazníkům a zároveň podporovat rozvoj platebních procesů na Internetu,” říká analytik František Drahozal z PRE.

Elektronická peněženka I LIKE Q ( www.ilikeq.cz ) je vedle placení za elektřinu inkasem, bankovním převodem, poštovní poukázkou, SIPO a platební kartou první platební metodou, která umožňuje on-line převody přes Internet.

”PRE je pro nás jedním z prvních zákazníků z tradičních oborů, kam nyní vedle Internetu upíráme pozornost,” říká Grzegorz Hóta, předseda dozorčí rady společnosti Villusion.

Dnešního dne zahájil také přední internetový obchod s knihami KOSMAS.cz přijímání plateb elektronickou peněženkou I LIKE Q. Vedle bankovního převodu nebo platební karty je to další způsob bezpečného on-line placení. “Tímto krokem se rozšiřuje paleta platebních kanálů našeho obchodu o další, který zákazníkům zaručuje komfort, rychlost a bezpečnost celého procesu realizace objednávky,” říká Josef Žák z Kosmas.cz. “Navíc očekáváme, že touto cestou oslovíme široký okruh potenciálních zákazníků – uživatelů elektronické peněženky I LIKE Q”.

Kosmas.cz má v knižní nabídce přes 6000 titulů od více než 350 nakladatelů a od roku 1999 patří mezi nejvýznamnější internetové prodejny.

Kosmas.cz je již 70. internetovým serverem, který používá elektronickou peněženku I LIKE Q. “Prodej knih znamená pro naše uživatele další možnost, jak jednoduše a bezpečně nakupovat na Internetu,” říká Jana Dusbábková marketing manažerka společnosti Villusion, provozovatele I LIKE Q. “Mezi nejprodávanější zboží přes I LIKE Q patří předplacené karty na mobilní telefony nebo placení elektřiny u Pražské energetiky a proto jsou knihy pro uživatele vítaným zbožím.”
Autor: Redakce
Datum: 6. září 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz