Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Mikroplatby se mohou stát novým módním trendem

Dnešní doba a způsob života je převážně o financích. Módním trendem je mít velký dům, dvougaráž, před ní přístřešek a pod ním dva luxusní automobily. Nebo alespoň jeden luxusní a jeden menší pro manželku. Před domem musí být nízký plot, aby na majetek dotyčného viděli sousedi. Tento trend se odráží v lidských schopnostech realizovat některé věci jinak, než by se dalo očekávat. Do těchto realizací tak bezesporu patří také zavedení mikroplateb za články na serveru Interval.cz firmou Zoner Software.

Na mikroplatby se lze dívat také z pozice uživatele. Návštěvník serveru Interval.cz může po přečtení publikovaného článku ohodnotit tento článek zasláním haléřových mikročástek na účet serveru. Jistě se v této chvíli na každém čtenáři objeví úsměv, neboť myšlenka jak vypisuji v bance příkaz k úhradě v hodnotě dvaceti haléřů, je přímo směšná.Uživatel může článek ocenit přes mikroplatební systémy, a sice Virtuální banku a I like Q.

Server Interval.cz a firma Zoner Software, který tento projekt realizují, věří, že mikroplatby budou v budoucnosti alternativou příjmů z reklamy, které pokrývají provozní náklady serveru. “Dobrovolné mikroplatby za články nejsou pochopitelně jediným možným využitím těchto systémů. Pokud se osvědčí, dočkají se čtenáři serveru v budoucnu také speciálních služeb,” uvádí šéfredaktor serveru Interval.cz Miroslav Kučera.

Podle něj si pomocí mikroplateb bude moci čtenář stáhnout textové verze článku na serveru, podívá se na stránky s menším objemem reklamy či bude lépe vyhledávat v archivu článků.

Jestli mají nebo nemají mikroplatby budoucnost asi nelze v těchto dnech příliš diskutovat. Především zde záleží na uživatelích, kteří se k této možnosti postaví buď čelem nebo zády. Každopádně však mohou mikroplatby výrazně ovlivnit internetové stránky k lepšímu.
Autor: Jiří Juránek
Datum: 6. června 2001 Profil autora  

Jiří Juránek Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Tomas Krause
Jen pro uplnost :)
06.06.2001 09:31
Jaromír Krejčí
Interval nebyl opravdu první
06.06.2001 10:42
Miroslav Kucera
:)
07.06.2001 08:36