Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Elektronická peněženka – skok pro peníze

Mikroplatební a věrnostní systém I LIKE Q zprovoznil společně s eBankou dobíjení první elektronické peněženky v České republice. Uživatelé si nyní mohou velmi jednoduše, rychle a bez poplatků nabíjet svou peněženku a nakupovat s ní na Internetu pomocí mikroplateb především digitální zboží jako elektronické publikace ( www.neknihy.cz ) nebo loga do mobilních telefonů ( www.nabit.cz ).

I LIKE Q je prvním evropským projektem mikroplateb, placení částek v řádech halířů až stokorun pomocí virtuální měny Q, který odstartoval v prosinci 2000. Po 2 měsících provozu používá I LIKE Q již 15 serverů a přes 10 tisíc uživatelů.

Nyní mohou své prostředky doplnit i zasláním peněz z reálné banky. “Stejně jako nosíme v kapse klasickou peněženku s pár sto či tisícikorunami, můžu si naplnit i svou elektronickou peněženku,” vysvětluje posílání peněz Nikola Rafaj, předseda představenstva Villusion. “Z účtu u jakékoliv české banky si jen pošlu peníze platebním příkazem k I LIKE Q.”

K platbám uživatelé používají novou virtuální měnu Q, jejíž reálná hodnota je vázána pevným kursem k české koruně v poměru 100 Q = 1 Kč. Obě dvě měny jsou mezi sebou plně směnitelné. I LIKE Q je navíc doplněno o věrnostní systém, který umožňuje internetovým serverům odměňovat své uživatele Qéčky, které mají stejnou hodnotu jako “nakoupené”.

Villusion, a.s. je mladá česká internetová společnost, která za podpory Sun Microsystems vyvíjí technologie pro placení virtuální měnou a věrnostní systémy. V týmu Villusionu pracují lidé se zkušenostmi z eBanky a úspěšné vývojářské NetBeans. Po uvedení projektu v České republice bude následovat expanze do dalších evropských zemí.
Autor: Redakce
Datum: 15. února 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz