Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

S I LIKE Q je možné platit i přes mobilní telefony

Společnost Villusion, poskytovatel největšího českého systému elektronických peněženek I LIKE Q, nabízí od března svým uživatelům možnost placení prostřednictvím mobilních telefonů. Tento způsob plateb se stává klíčovým pro budoucnost mobilních operátorů a poskytovatelů služeb.

"Pro začátek poskytujeme placení z mobilních telefonů s WAPem, připravujeme však i další novinky jako například platby pomocí SMS," řekl Jan Pálka, systémový architekt společnosti Villusion. Celý systém funguje podobně jako při placení na internetu - zákazník se přes mobilní telefon připojí on-line ke své peněžence, se kterou platí za zboží a služby.

Po několika týdnech zkušebního provozu si lidé mobilní placení chválí, především pro jeho 24hodinovou dostupnost a snadné ovládání. "Inspirovali jsme se požadavky uživatelů. Malé přístroje, jako jsou mobilní telefony, vyžadují co nejjednodušší ovládání s co nejmenším počtem kroků. Zákazníkům proto nabízíme nejpoužívanější služby jako zjištění zůstatku nebo zadání platebního příkazu," dodal Pálka.

O využití plateb z mobilních telefonů již projevily zájem společnosti poskytující audiotexové a předplacené služby či elektronické obchody. Elektronickou peněženku I LIKE Q používá již 110 tisíc lidí.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 25. března 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz