Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Internet může sloužit i při výchově dětí se zdravotním postižením

Dvě ze sedmi konferencí probíhajících v rámci Března – měsíce internetu se týkají problematiky zdravotního postižení. Po velmi úspěšné INSPO, která se 12. března soustředila na specifika využívání internetu lidmi s různým druhem hendikepu, se uskuteční 30. března v Praze konference Informační technologie ve výchově, péči a vzdělávání dětí se zdravotním postižením.

Pořádající sdružení Alfa Human Service a Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity zvolily jako hlavní téma dopolední části péči o pečující, prevenci syndromu vyhoření. Náměstkyně ministra informatiky ČR Dana Bérová, která přezvala nad konferencí záštitu spolu se senátorkou Danielou Filipiovou, představí Národní program počítačové gramotnosti pro handicapované.

Dále se účastníci seznámí se speciálními počítačovými programy a pomůckami a v rámci doprovodného programu i s dětským programem některých firem se zdravotnickou a protetickou technikou, jako jsou DMA, Meyra a jiné, a také s novinkami nakladatelství Portál a Modrý slon. Dozvědí se rovněž o agendě životních situací na portálu veřejné správy a o knihovnických službách.

Konference je určena rodičům, pracovníkům vzdělávacích institucí, studentům, pracovníkům poradenských institucí (státních, soukromých), neziskových organizací zabývajících se touto problematikou, profesních organizací, státní správy a jednotlivých odborných profesí. Pro rodiče a studenty je stanoven vstupní poplatek 200 Kč, pro ostatní 350 korun. K registraci lze využít formulář na www.alfabet.cz/registrace2005.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 21. března 2005

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz