Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

WAPWAY.CZ - nový server pro přiznivce mobilních komunikací

Společnost Globe Internet dnes představila nový server WAPWAY.CZ. Vedle aktuálního zpravodajství, recenzí WAP serverů, návodů a nástrojů pro tvorbu stránek v jazyce WML, poradenských služeb a sofistikovaného vyhledávače WAP List, WAPWAY.CZ zdarma nabízí neomezený prostor pro umístění vlastní prezentace.

WAPWAY.CZ vznikl s cílem umožnit širší veřejnosti proniknout hlouběji do problematiky WAPu a mobilní komunikace obecně. Publikované zpravodajství zrcadlí dění na WAPové scéně doma i ve světě. Zřejmě nejvítanější funkcí serveru je nabídka neomezeného prostoru zdarma pro tvorbu vlastních stránek. K jejich publikování pod adresou wapway.cz/mojejmeno nemusí být uživatel nutně zdatným programátorem. Stačí využít obsáhlé výukové sekce, která vedle podrobných návodů zahrnuje též možnost stažení veškerého potřebného softwarového vybavení v podobě editorů, prohlížečů a konvertorů obrázků.

V sekci WAP Builder uživatel získává přehledného průvodce, s nímž lze snadno a velmi rychle vytvořit jednoduchou osobní stránku. K dispozici je rovněž konvertor pro převod dokumentů z jazyka HTML do formátu WML. V případě výskytu problémů při tvorbě prezentace uživatelům ochotně pomůže správce serveru praktickou radou. Další zvláštností serveru WAPWAY.CZ je strukturovaný vyhledávač WAP List, do něhož mohou čerství majitelé prezentací přidávat vlastní odkazy. WAP List vždy před jejich přijetím kontroluje jejich funkčnost; nalezne-li v kódu stránek chyby, odešle žadateli místo informace o přidání odkazu návod jak nejprve stránky upravit tak, aby fungovaly na všech mobilních zařízeních.

Příznivci SMS zpráv jistě uvítají každou možnost šetřit vlastní kapsu. Služba jim totiž umožní rozeslat i pět v off-line módu připravených zpráv během půlminutového intervalu připojení na WAP. Rozdíl mezi tarify za WAP a SMS pak sráží cenu jedné takto odeslané zprávy na pár haléřů. Testovací verze služby je nyní umístěna na adrese http://sms.wapway.cz.
Autor: Redakce
Datum: 4. prosince 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz