Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Ministři chtějí, aby se do roku 2010 zadávaly veřejné zakázky výhradně elektronicky

Veřejné zakázky by měly být do roku 2010 zadávány výhradně elektronickou cestou. Alespoň si to myslí ministři zemí EU, kteří se v Manchesteru sešli na konferenci "Transformace veřejných služeb".

Ministři zemí Evropské unie, kteří se minulý týden zúčastnili konference "Transformace veřejných služeb" (Transforming Public Services), jež je mimochodem považována za nejdůležitější událost tohoto roku v oblasti eGovernmentu v EU, přijali deklaraci, podle níž by do roku 2010 měly všechny veřejné správy v Evropě zadávat sto procent veřejných zakázek elektronicky. Důvod je jednoduchý - zboží a služby nakupované státními správami představují asi 15 až 20 procent hrubého domácího produktu a studie dokazují, že díky využití elektronických nástrojů pro zadávání veřejných zakázek může dojít ke snížení celkových nákladů až o 5 %.

Pro zajímavost, v České republice je návrh nového zákona o zadávání veřejných zakázek, který by měl umožnit využívat elektronické nástroje při zadávání veřejných zakázek, v současné době projednáván ve druhém čtení Poslaneckou sněmovnou. Na přípravě části zákona, která se týká elektronických veřejných zakázek, s předkladatelem zákona - Ministerstvem pro místní rozvoj - spolupracuje Ministerstvo informatiky, jehož šéfka se konference rovněž zúčastnila.

Úplné znění schválené deklarace a další informace najdete na webových stránkách konference http://www.egov2005conference.gov.uk/.
Autor: David Kozák
Datum: 29. listopadu 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz