Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Ministerstvo informatiky podpoří 19 projektů neziskových organizací

Ministerstvo informatiky v příštím roce podpoří 19 projektů nestátních neziskových organizací celkovou částkou 3,6 milionu korun. Do výběrového řízení vypsaného v září se přitom přihlásilo celkem 111 projektů...

Ministerstvo informatiky ČR oznámilo, že v příštím roce podpoří celkem devatenáct projektů nestátních neziskových organizací zaměřených na využití informačních technologií nebo na podporu počítačové gramotnosti. Celková investice do těchto projektů by měla dosáhnout 3,6 milionu Kč, ovšem konkrétní výše podpory jednotlivých projektů bude potvrzena teprve po schválení státního rozpočtu a je tedy možná uvedenou částku chápat spíše jako návrh či představu ministerstva.


Vybrané projekty

Jak již bylo uvedeno výše, do výběrového řízení, které Ministerstvo informatiky vyhlásilo v září, bylo přihlášeno celkem 111 projektů. 64 z nich bylo zaměřených na využití informačních technologií, zbývajících 47 pak na podporu počítačové gramotnosti.

41 přihlášených projektů bylo výběrovou komisí vyřazeno z formálních důvodů. Ze zbylých sedmdesáti pak komise doporučila k finanční podpoře následujících devatenáct:

Název projektuPředkladatelMísto
MOST-Moderní otevřené studiumSdružení hasičů Čech, Moravy a SlezskaPraha
Speciální semináře o možnostech využívání informačních technologií v jednotlivých oborech činnostiČeská vědeckotechnická společnost spojůPraha
Databáze Fair-Play-veřejná správa jako na dlaniOživeníPraha
Internetová poradna Klubu dvojčat a vícečatKlub dvojčat a vícečatPraha
Počítače v Sovičce-to je hračka!Oblastní charita MostMost
Internetová linka bezpečíSdružení Linka bezpečíPraha
Internetové stránky poskytující informace o RomechROMEAPraha
Internetový klub Prokopa Diviše ZnojmoDiecézní charita Brno-Oblastní charita ZnojmoZnojmo
Ovládání svobodného počítačeLiberixOlomouc
Mezinárodní konference ISSS 2006Sdružení Český zavináčPraha
WA-Internet bez bariérBrailcomPraha
Technické evaluační centrumTyfloCentrum BrnoBrno
Audio Game Book-prostředek vzdělávání a rozvoje lidských zdrojůAPOGEUMBrno
Digitální Lexikon českých výtvarníkůSpolečnost pro současné umění (Society for contemporary arts)-SCAOstrava
Podpora vzdělávání a roz. lid. zdr. v zařízení služeb pro rodiny s dětmi, které jsou ohroženy soc. izolacíCentrum pro rodinu v TurnověTurnov
Využití ICT při práci s lidmi s kombinovaným postižením IIDaneta, svépomocné sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených dětíHradec Králové
Zvyšování počítačové gramotnosti u cizinců a uprchlíkůOrganizace pro pomoc uprchlíkůmPraha
S JAHODOU po informační dálniciJAHODAPraha
Pokračování internetového projektu Hra o Zemi a jeho využití při výuce na školáchZelený kruhPraha

Některé z těchto projektů přitom ministerstvo podpořilo již v loňském roce.


Co projekty nabídnou?

V některých případech je obsah projektu zřejmý už z pouhého názvu. U některých projektů je ale vysvětlení přeci jen složitější a je proto vhodnější využít doplňující informace přímo z tiskové zprávy Ministerstva informatiky.

Občanské sdružení Jahoda - projekt je zaměřen na pomoc a podporu dětí z azylových domů v Praze. Finanční příspěvek Ministerstva informatiky půjde na provoz nízkoprahového klubu pro děti ze sídliště Černý most. Cílem projektu je poskytnout dětem a mládeži do 18 let zdarma přístup k Internetu, umožnit jim pracovat s počítačem a zajistit dostatečný počet legálního software.

Organizace pro pomoc uprchlíkům - předložený projekt je zaměřen na podporu počítačové gramotnosti u cizinců a uprchlíků a vzdělávání v sociálně-právním poradenství. Cílem projektu je podpořit začlenění cizinců a uprchlíků do české společnosti.

Daneta, svépomocné sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených – uspělo s projektem zaměřeným na volnočasové aktivity, kurzy a vzdělávací akce pro zdravotně postižené děti s kombinovaným postižením (mentální retardace), pomoc při začlenění do moderní společnosti - rozvoj počítačové gramotnosti dětí s mentální retardací.

Brailcom - plánuje vytvořit speciální portál s nástroji pro kontrolu webových stránek z hlediska standardů přístupnosti pro zrakově postižené, seznamem vyhovujících webů, příručkami a semináři na téma přístupnost.

Romea - hodlá vytvořit a provozovat romský informační multimediální portál (česky, romsky, anglicky), informační servis, vzdělávání pro Romy, podporovat romštiny a romské kultury (historie, literatura).
Autor: David Kozák
Datum: 29. listopadu 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz