Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Ministerstvo financí spustilo nový web

Ministerstvo financí spustilo po více než roce příprav novou podobu svých internetových stránek, za více než 7,5 milionu korun.

Hlavním cílem při vytváření nové podoby internetové prezentace Ministerstva financí bylo uplatnit pravidla maximálně otevřené informační politiky vůči veřejnosti. Nedílnou součástí nového řešení je také zabezpečení bezbariérového přístupu k obsahu stránek postiženým občanům. Od zahájení příprav až po spuštění nových webových stránek přitom uběhl více než rok.

Web je rozdělen do sekcí Ministerstvo, Veřejné finance, EU a zahraničí, Daně a cla, Tržní regulace, Finanční trh, Rozvoj a podpora trhu.

"V rámci schválené komunikační strategie Ministerstva financí bylo zohledněno hledisko dostupnosti informací pro všechny cílové skupiny uživatelů," píše se v tiskové zprávě ministerstva. To je samozřejmě chválihodné rozhodnutí. Ostatně kdo jiný, než úřady veřejné správy by měl dbát, aby informace, které na svém webu nabízí, byly dostupné i uživatelům, kteří mají nějaký handicap a právě Internet je pro ně často jediným způsobem komunikace se světem.

Stránky jsou tvořeny tak, aby každý návštěvník mohl zvolit, která oblast jej zajímá. Systém mu pak automaticky nabídne oblasti, které jsou pro něj důležité.

Veřejnost občan bez omezení
Daňoví specialisté daňoví poradci, účetní, auditoři
Živnostníci drobní živnostníci, malé firmy
Veřejná správa orgány státní správy, územní samospráva, orgány veřejnoprávní instituce
Zahraniční uživatel zahraniční firmy a korporace, mezinárodní a zahraniční organizace, sdružení, asociace, potenciální zahraniční investoři apod.
Finanční sektor bankovní domy, finanční instituce, pojišťovny
Média

Podle tiskové zprávy nově spuštěné stránky Ministerstva financí "respektují moderní řešení komunikačních požadavků včetně respektu k standardům plynoucích z norem pro použití informačních systémů ve státní správě, zejména s ohledem na doporučení Ministerstva informatiky tzv. Best Practice - pravidel pro použití informačních systémů ve státní správě pro hendikepované uživatele."

Přípravě a tvorbě nové podoby webových stránek věnovalo Ministerstvo financí podle svého sdělení více než rok. Uvidíme, nakolik se mu podařilo dosáhnout všeho, co si předsevzalo. Podle prvních ohlasů, které se na webu objevily, to ale tak "žhavé" nebude. Například Jiří Bureš na svém blogu upozorňuje, že s přístupností webu to není tak, jak by být mělo: "stačí se podívat na barevný kontrast, na obrázky na pozadí, na nutnost rolovat zleva doprava, na bleší písmo a každý ví, kolik uhodilo."
Autor: David Kozák
Datum: 5. dubna 2005



 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz