Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Dotaci MIČR získalo celkem 47 projektů

Celkem 47 projektů získalo dotaci Ministerstva informatiky na podporu rozšíření vysokorychlostního internetu v České republice.

Ministerstvo informatiky vyhlásilo výsledky výběrového řízení na podporu rozšíření vysokorychlostního internetu v České republice. Maximální celková částka 200 mil. Kč bude v letošním roce rozdělena mezi 47 projektů, z nichž 26 je zaměřeno na výstavbu infrastruktury, sítí, 12 na nové služby a aplikace, které vysokorychlostní internet využívají, a 9 na marketing a osvětu. Výsledky výběrového řízení připravilo čtrnáctičlenné odborné Fórum pro vysokorychlostní internet, které všechny projekty posuzovalo, a s přihlédnutím k možným rizikům narušení hospodářské soutěže následně schválila ministryně informatiky Dana Bérová.

Mezi podpořené projekty patří například:

  • vybudování bezdrátového vysokorychlostního internetu v obci Běhařov, podpora vysokorychlostního připojení k internetu v obci Hřensko a vybudování optické přístupové sítě na sídlišti v Lysé nad Labem,
  • systém objednávání pacientů přes internet Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, archivace a zpřístupnění dokumentů Národní digitální knihovny prostřednictvím centrálního datového úložiště a multimediální program Leonardo Českého rozhlasu, nebo osvětová kampaň pro města a obce a časopisecká příloha Broadband pro každého.

Vznik dotačního titulu na podporu rozšíření vysokorychlostního internetu na léta 2006 – 2010, naplnění tohoto dotačního titulu celkovou částkou ve výši 1% výnosu z privatizace Českého Telecomu a založení odborného Fóra pro vysokorychlostní internet jsou opatření vládou schválené Národní politiky pro vysokorychlostní přístup. Částka 200 mil. Kč je přitom první splátkou závazku věnovat 1% výnosu z privatizace Českého Telecomu na podporu rozšíření vysokorychlostního internetu v České republice. "Jsem přesvědčena, že výsledky prvního roku projektu prokáží význam investovaných prostředků a pro rok 2007 se podaří získat vyšší částku, která by rozšíření vysokorychlostního internetu významně podpořila," uvedla ministryně informatiky Dana Bérová.

Úplné výsledky výběrového řízení najdete na webových stránkách Ministerstva informatiky http://www.micr.cz/scripts/detail.php?id=3101.

Autor: Redakce
Datum: 8. února 2006

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz