Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Francie podporuje technologické firmy

Francouzské Ministerstvo pro výzkum a nové technologie věnovalo 30 mil EUR na podporu nových technologií v rámci pátého ročníku národní soutěže o nejinovativnější start-up projekt.

Zúčastnit se mohou pouze osoby a společnosti sídlící ve Francii, nemusíte tedy být občanem Francie. Přihlášené projekty musejí být ve stádiu vývoje, připravené na vstup na trh. Cílem soutěže je nalezení nejzajímavějších nápadů pro založení start-upů se zaměřením na inovativní technologie. Vybrané společnosti získají vládní finanční pomoc. Vítěz získá až 70% nákladů na vývoj nebo 50% nákladů na založení společnosti. Navíc má možnost využít exkluzivního dohledu předchozích vítězů soutěže. Nabízí se také jednodušší přístup ke konzultačním a finančním institucím.

Soutěž spoluorganizují French Innovation Agency (Anvar) a European Social Fund.


e-komerce.cz komentuje

Tuto krátkou zprávu jsme zařadili, protože by mohla být inspirací nejen pro mlynářovo Ministerstvo informatiky. A nemuselo by to být zrovna 30 mil EUR, protože Francouzů je 6x víc než nás, bohatě by stačilo 5 mil EUR. Obávám se však, že to je částka přesahující celkový rozpočet Ministerstva informatiky na tento rok.
Autor: Emil Čelustka
Datum: 27. února 2003 Profil autora  

Emil Čelustka

Redaktor serverů e-komerce.cz a světNotes.cz.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz