Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Legislativní překážky v oblasti elektronického obchodu

Rozvoj elektronického obchodu je prioritou nejen pro podnikatele. Touto problematikou se mimo jiné zabývá také dokument Státní informační a telekomunikační politika Ministerstva informatiky a především akční plán Evropské komise - eEurope 2005, představující klíčové aspekty rozvoje celoevropské informační společnosti.

Rozvíjet elektronický obchod "od stolu" je však velmi obtížné. Má-li se být dosaženo úspěchu, musí být využity praktické zkušenosti těch, kteří již elektronický obchod provozují. Jen oni totiž mohou posoudit, nakolik realisticky jsou postaveny předpoklady, ze kterých "rozvojové" dokumenty vycházejí. A také jen oni se mohou zodpovědně vyjádřit k legislativě, kterou se jejich podnikání řídí. To si uvědomuje i Evropská komise.

Aby mohla Evropská komise potenciální problémy identifikovat co nejpřesněji, rozhodla se firmy a podnikatele, kteří mají s podnikáním na Internetu zkušenosti, vyzvat ke spolupráci. Za tímto účelem připravila hodnotící dotazník, jehož cílem je identifikovat nejdůležitější legislativní překážky a poté je prostřednictvím změny platných předpisů efektivně odstranit.

Dotazník je dostupný na internetové adrese http://europa.eu.int/comm/enterprise/ict/policy/b2b-con2003/index.htm, kde je možné jej nejpozději do 7. listopadu 2003 vyplnit a přispět tak svou troškou k rozvoji internetového obchodování v Evropské unii. Výstupy budou podle předsedy Centra pro elektronický obchod Michala Zálešáka pečlivě analyzovány a napomohou Komisi pochopit i regionální překážky rozvoje elektronického obchodu.
Autor: David Kozák
Datum: 24. října 2003 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz