Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Oskar uvedl na trh SIM Plus

Nejmladší mobilní operátor si dal patřičně na čas. Obdobné služby nabízí konkurence už hodně dlouho a absence GSM bankingu přinášela zákazníkům Oskara nemalé obtíže.

Nejpodstatnějším přínosem nové SIM Plus je služba, které Oskar říká M-Banka. Abyste ji mohli začít používat, musíte vyměnit svou stávající SIM kartu za novou SIM Plus. Výměna karty je zdarma, ale aktivace SIM Plus stojí 300 Kč (včetně 5% DPH). To je jednak poměrně často používaný trik s DPH při kterém se na financování výměny karet 17% podílí stát a jednak to zapadá do celkové reklamní strategie Oskara, který svoje SIM karty vždycky rozdával zadarmo.

M-Banka přináší funkce GSM bankingu a dovolí vám ovládat až 10 různých účtů u 10 různých bank. Stejnou funkčnost nabízí Eurotel, naopak zákazníci T-Mobile jsou omezeni na 10 účtů u jedné banky. V době uvedení SIM Plus na trh si můžete nechat M-Banku propojit s vaším účtem u GE Capital Bank a eBanky. Podstatná je M-Banka především pro zákazníky eBanky, která při jednom ze svých mnohých zdražení zavedla měsíční poplatek 79 Kč za používání Osobního Elektronického Klíče (kalkulačky). Tito zákazníci se tak konečně budou moci Osobního EK zbavit a měsíčně tak ušetří 79 Kč, 158 Kč, 237 Kč nebo dokonce více, podle toho ke kolika účtům v bance Osobní EK používali.

Ostatní služby SIM Plus za významné nepovažuji, ale tady hodně záleží na úhlu pohledu. Především pro Oskara a možná i pro některé jeho zákazníky bude přínosem služba M-Platby, která vám umožní zaplatit Oskarovu fakturu, dobít Oskartu nebo navýšit volací zálohu u Oskara. Ano, domýšlíte se správně pokud vás napadá, že příjemcem všech plateb je společnost Český mobil, provozující síť Oskar. Přiléhavější název než M-Platby by tudíž byl Platím Oskarovi. I tyto služby jsou provázány s bankami, v současné době jsou to eBanka, Komerční banka a Volksbank CZ. Použití Platím Oskarovi je možné i ve spojení s úvěrovou kartou YES společnosti Home Credit a platebními a úvěrovými kartami České pojišťovny.

Poslední službou SIM Plus je Info&Zabava, kterou ale Oskar presentuje na prvním místě. Je jí věnována i podstatná část brožurky, kterou dostanete společně se SIM Plus kartou. Info&Zabava má patrně Oskarovi přinést největší zisk. Prodávat se totiž budou informace, které si prostřednictvím Info&Zabava objednáte a obdržíte je ve formě SMS zprávy. Velká většina funkcí rozhodně není nová a na principu: "pošli SMS s dotazem a dostaneš SMS s odpovědí za kterou zaplatíš" fungovala dávno před uvedením SIM Plus karty na trh. Problém ale spočívá ve formátu SMS s dotazem, který rozhodně není jednoduché si pamatovat. SIM toolkig na kartě SIM Plus do této oblasti přináší především usnadnění zápisu vašeho dotazu. V některých případech tak stačí pouze zvolit položku z nabídky v menu.

Kolik zákazníků se rozhodne pro výměnu stávající SIM karty za novou SIM Plus ukáže čas. Jak jsem již naznačil, na výměnu se z finančních důvodů těší především zákazníci eBanky, kteří používají služeb Oskara. Až se všichni zbaví svých Osobních EK, eBance konečně nebude nic bránit v tom, aby se kdysi tak oblíbené a inovativní kalkulačky zbavila také.
Autor: Emil Čelustka
Datum: 13. září 2002 Profil autora  

Emil Čelustka

Redaktor serverů e-komerce.cz a světNotes.cz.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz