Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

eBanka má 200 tisíc klientů

Včera překročil počet klientů eBanky hranici 200.000 podepsáním smlouvy o vedení Osobního účtu. Generální ředitel Roman Mentlík klientce osobně blahopřál v nejvytíženějším Klientském centru eBanky na Václavském náměstí.

Předal překvapené podnikatelce z Prahy při této příležitosti certifikát jubilejního klienta a jako dárky zcela nový model mobilního telefonu Nokia na českém trhu a roční vedení vybrané platební karty zdarma.

"Dynamický, 400% nárůst klientely eBanky v loňském roce potvrzuje, že o služby přímého bankovnictví je v České republice mimořádný zájem," říká Roman Mentlík a dodává: "Noví klienti do eBanky přicházejí z 60 % na základě referencí a doporučení stávajících klientů, což svědčí o jejich spokojenosti a kvalitě našeho přímého bankovnictví."

Za výrazným nárůstem počtu klientů v loňském roce (z 40.290 na 193.200 k 31.12.2001) stojí především úspěšný projekt ČP Finance, který eBanka připravila s mateřskou Českou pojišťovnou, a zahájení dlouhodobé spolupráce se společností Home Credit, další členskou firmou ČP Group.

eBanka je první a dosud jedinou bankou, která na českém trhu poskytuje služby plně formou přímého bankovnictví. Nejvyužívanějším komunikačním kanálem je internet. Klienti banky přes webovou stránku vyřizují 93 procent transakcí, na druhém místě s 6 procenty je GSM banking a zbytek představují dalších přístupové kanály. Rozhodujícím akcionářem eBanky je s vlastnictvím 99,35 % základního kapitálu Česká pojišťovna, zbývající část vlastní drobní akcionáři.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 24. ledna 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz