Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

eReport Evropa vs. USA

Přestože dominance Severní Ameriky na poli Internetu se začíná se zpomalováním přibývání nových uživatelů snižovat, Spojeným Státům stále patří výhradní postavení v oblasti e-komerce.

Jak se uvádí v poslední velké studii renomované společnosti eMarketer, Evropa v současné době prochází obdobím “e-romantismu”, Latinská Amerika nevykazuje nijak zásadní trend vývoje a Čína, která v sobě skrývá obrovský Internet-potenciál, začíná zákonitosti e-komerce teprve poznávat.

Studie zároveň přináší údaje, které hovoří o tom, že do roku 2003 bude globálně 362 milionů aktivních uživatelů Internetu, což je ve srovnání s koncem roku 1999 nárůst o 178 %. Do konce roku 2003 bude jinak Západní Evropě patřit 30ti % podíl na celosvětové Internetové penetraci, asijsko-pacifický region bude v těsném závěsu s 27 %, zatímco Latinské Americe bude patřit pouze 25 % podíl na globální situaci. Do začátku roku 2006 si ovšem Latinsko-americký trh podle predikcí analytiků vybuduje pozici srovnatelnou se situací na poli Internetu v Evropě.

Pokud se podíváme na dominanci Spojených států v oblasti e-komerce, tak 69 % všech vygenerovaných obratů roku 2000 bude pocházet právě ze země Billa Gatese. Do konce roku 2003 by se tento podíl měl snížit na 59 % s tím, že 35 % globálních obratů si mezi sebe rozdělí Evropa a Asijsko-pacifické teritorium.
Autor: Redakce
Datum: 29. března 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz