Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Sonera a Nokia provádějí první roaming v bezdrátové místní síti s použitím GSM

Společnost Nokia a finský operátor Sonera uskutečnily jako první na světě roaming v bezdrátové místní síti s použitím technologie GSM. Sonera přitom využívá technologie společnosti Nokia, která umožňuje mobilním operátorům nabízet širokopásmové bezdrátové internetové služby v přístupových zónách bezdrátové místní sítě.

Dohody operátorů o roamingu umožňují účastníkům pobývajícím v cizině využívat síťové služby poskytované zahraničními partnery jejich operátorů. Nejlepším příkladem je roaming GSM; provozovatelé sítí GSM po celém světě uzavřeli přes 20000 roamingových dohod, přičemž objem roamingového provozu představuje více než 500 miliónů hovorů za měsíc.

Technologie Nokia Operator Wireless LAN je již komerčně dostupná a využívá stávající základní sítě GSM a roamingové infrastruktury. Účastník používá SIM kartu instalovanou uvnitř karty bezdrátové místní sítě, což umožňuje používat kartu kdekoliv na světě v dosahu přístupových zón místních operátorů GSM, ovšem za předpokladu, že tito operátoři uzavřeli dohodu o roamingu v bezdrátové místní síti.

Pro provozovatele mobilních sítí to bude znamenat významnou příležitost k vytvoření trhu, protože budou moci svým vlastním i roamingovým klientům nabídnout v rámci svých přístupových zón bezdrátových místních sítí širokopásmový bezdrátový přístup k internetu.

Společnost Sonera nabízí svým firemním zákazníkům širokopásmový bezdrátový přístup k internetu vycházející z technologie 11Mbit/s IEEE802.11b Wireless LAN společnosti Nokia. Služba Sonera wGate zajišťuje širokopásmový bezdrátový přístup k internetovým a intranetovým službám na pracovištích či servisních plochách wGate. Díky tomu se mohou cestující zaměstnanci firem nacházející se v blízkosti některého takovéhoto pracoviště zabývat podnikovými záležitostmi. Servisní plochy služby Sonera wGate byly zřízeny na letištích, v hotelích a konferenčních střediscích.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 25. října 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz