Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Nokia letos uvede 30 nových telefonů

Na pololetním strategickém setkání pro investory, které se uskutečnilo ve čtvrtek v Helsinkách, špičkový management společnosti Nokia s jistotou hovořil o růstu a vývoji mobilního komunikačního odvětví. Vedení společnosti stanovilo cíl dlouhodobého ročního růstu prodeje a zisku nad 10 procent od roku 2003.

Společnost Nokia má pro druhé pololetí roku 2002 předběžný výhled na meziroční růst prodeje až o 10 procent, zatímco dřívější předpoklady počítaly minimálně s 15procentním růstem. Kromě toho společnost nadále stojí za svým dřívějším odhadem pro celoroční proforma zisk na akcii (rozředěný) 0.83 eura. Nokia se chystá zveřejnit podrobnější finanční odhad pro druhé pololetí 2002 zároveň s oznámením zisku za druhé čtvrtletí 18. července 2002.

Pro trh s mobilními telefony společnost nadále věří, že se celkový objem trhu v roce 2002 bude pohybovat mezi 400 a 420 milióny kusů. Znamenalo by to mírný růst proti loňskému odhadovanému objemu trhu 380 miliónů kusů.

Očekávání růstu prodeje v druhém pololetí podporuje přesvědčení managementu o atraktivitě rekordních 30 nových modelů telefonů, jejichž uvedení na trh je letos plánováno. Nokia očekává, že do konce roku uvede na trh 10 modelů s barevným displejem, přičemž zhruba polovina plánovaných dodávek mobilních telefonů Nokia má podporovat multimediální zprávy (MMS). Pro rok 2003 počítá Nokia s tím, že přes 50% prodaných přístrojů bude mít barevné displeje.

Management znovu zdůraznil svůj cíl získat 40% podíl na trhu s mobilními telefony. Nokia v současné době usiluje o dosažení pozice tržního lídra v Číně a o prvenství na globálním trhu CDMA.

Pokud jde o mobilní infrastrukturu, Nokia dodává zařízení sítí 3G pro 42 operátorů, z nichž 26 už je ve fázi komerčních hromadných dodávek. Nokia potvrdila svůj zájem o to, aby první síť 3G dodaná společností zahájila provoz během letošního září. Nokia také dodává sítě třetí generace do Spojených států, kde probíhají hromadné dodávky komerčních sítí EDGE.

Nedávno oznámenou Open Mobile Alliance charakterizuje Nokia jako důležitý krok vpřed v oblasti kompatibility a interoperability mezi mobilními zařízeními, které přinesou zákazníkům velký užitek. Podle odhadů společnosti Nokia překročí dodávky multimediálních telefonů s operačním systémem Symbian hranici jednoho miliónu kusů měsíčně ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Bohatá funkčnost těchto zařízení významně podpoří vznik trhu s mobilními službami. Vedení společnosti Nokia vyjádřilo rostoucí přesvědčení o mobilních multimédiích jako světovém megatrendu.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 26. června 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz