Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Europolitan Vodafone vybral společnost Nokia jako dodavatele 3G mobilních sítí ve Švédsku

Společnosti Nokia a Europolitan Vodafone podepsaly smlouvu na dodávku sítí UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) pro Europolitan Vodafone. Nokia bude dodavatelem jak páteřní sítě, tak i řešení rádiového přístupu, zajistí také implementaci a technickou údržbu.

Dodávky budou zahájeny v srpnu 2001 a spuštění sítě je naplánováno na rok 2002. Smlouva se týká vybavení infrastruktury, kterou Europolitan Vodafone buduje ve městech Stockholm, Gothenburg, Malmö a Karlskrona (což představuje pokrytí minimálně 30 procent švédské populace). Smlouva se netýká zbývající infrastruktury, kterou staví Europolitan Vodafone a Hi3G prostřednictvím firmy 3G Infrastructure Services AB, kterou spoluvlastní. .

"Naše volba společnosti Nokia zajistí zákazníkům přístup ke všem službám Europolitan Vodafone bez ohledu na síť, kterou používají (GSM, GPRS nebo UMTS), neboť nám Nokia v minulosti dodala i tyto systémy. Pro naše rozhodování byly klíčovými hledisky také cenová výhodnost a kvalita," říká Jon Risfelt, CEO společnosti Europolitan Vodafone.

První GSM systém pro Europolitan Vodafone dodala Nokia v roce 1991 a následně dodala také řešení služeb WAP a GPRS. GSM/UMTS systém, na jehož vývoji Nokia a Europolitan Vodafone spolupracují, se postupně stane systémem plně založeným na protokolu IP, který bude používat síťové prvky UMTS a GPRS.

Tato smlouva rovněž potvrzuje vedoucí pozici společnosti Nokia v globálním uvádění systémů UMTS. Společnost Nokia si za svého 3G partnera zvolilo 25 operátorů v Asii, ve Spojených státech a v Evropě. UMTS řešení Nokia je založena na standardních platformách a otevřených rozhraních, která jsou rozhodující pro rychlé nasazení služeb 3G. Řešení UMTS představuje budoucnost mobilních komunikací, přičemž v jádru mobilní sítě pracují technologie na bázi protokolu IP (Internet Protocol). UMTS umožní uvést bezdrátový přístup k multimediálním službám a poskytne také podstatné posílení síťové kapacity pro hlasové i multimediální služby.
Autor: Redakce
Datum: 31. srpna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz