Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Členové Asociace.BIZ loni zvýšily celkový obrat téměř o 20 procent

Asociace.BIZ zveřejnila v těchto dnech ekonomické výsledky agentur, které jsou jejími členy. Celkový obrat agentur, jež jsou členy asociace, přitom vzrostl meziročně o 19,95 procenta na 363 milionů korun.

Počet firem, které mají zájem o vytvoření internetových prezentací, průběžně narůstá. Jak ale dokazuje v těchto dnech zveřejněná zpráva Asociace.BIZ, roste také počet zájemců, pro které je "obyčejná" prezentace nedostatečným řešením a investují proto nemalé peníze do komplexních internetových projektů. A zřejmě se jim to vyplácí. Jinak by celkový obrat členů asociace stěží meziročně vzrostl o téměř 20 procent a dosáhl 363 milionů korun. Přímo za internetová řešení přitom klienti členských agentur zaplatili úctyhodných 245 milionů korun.

Jak uvádí zpráva Asociace.BIZ, obrat členských agentur vykazuje stabilní růstový potenciál. Vždyť v roce 2002 dosáhl meziroční nárůst tržeb 18 procent, v roce 2003 vzrostl o dalších 19,2 % a jak již bylo řečeno, loni tržby vzrostly o 19,95 procent.


Kdo, co, za kolik...

Největšího obratu mezi členy asociace dosáhla v loňském roce společnost Active 24 - konkrétně 90,7 milionu korun.

Nejdynamičtěji vzrostly příjmy agentuře Aaron Group - o 49,9 procenta, což v nominálních číslech znamená meziroční nárůst tržeb o 10 milionů korun. O téměř devět milionů vzrostly tržby agentury ET NETERA a o 5 milionů společnosti Internet Projekt.

Největší firmou z hlediska tržeb za služby v oblasti internetových řešení se v roce 2004 stala společnost ET NETERA s obratem 38,4 milionu korun.
Autor: David Kozák
Datum: 3. května 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz