Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Lepší internet pro střední Moravu

Podle ČSÚ (Český statistický úřad) má 56% českých podniků své webové stránky, do kterých podle dalších zdrojů investuje asi 2 miliardy korun ročně. 92% z nich však není spokojeno s jejich přínosem. Důvodem jsou hlavně zastaralé webové stránky, které způsobují nízkou návštěvnost, zdlouhavé načítání, nepřehlednost, chybějící informace, špatné zobrazování v minoritních prohlížečích apod.

Počínaje dnešním dnem oficiálně zahajuje provoz internetové studio Webová továrna. Jeho cílem je zajistit komplexní a kvalitní servis v oblasti webových služeb (webdesign, webhosting, marketing) zejména pro region střední Moravy.

Hlavním cílem Webové továrny (http://www.weto.cz/) je pomáhat firmám i jednotlivcům k tomu, aby jejich internetové stránky nebyly jen pouhou graficky hezkou prezentací, ale aby se díky plnému využití potenciálu webu a jeho standardů (W3C), staly skutečným pomocníkem v jejich podnikání, přinášely jim zisk a především spokojené zákazníky.

Pokud mají být webové stránky úspěšné, je nutné povšimnout si následujících vlastností:

 • Uživatelská použitelnost webových stránek.
  Určuje jak snadno se uživatelé na stránkách orientují, jak rychle pochopí jejich uspořádání, ovládání a jaký uživatelský zážitek si z nich odnesou.
 • Přístupnost webových stránek.
  Zajišťuje že stránky plně respektují své uživatele. Respektují jejich trvalé či dočasné zdravotní nesnáze, technické vybavení, popřípadě jejich znalosti a dovednosti.
 • Optimalizace pro vyhledávače (SEO).
  Soubor faktorů ovlivňujících jak dobře se zvolená internetová stránka umisťuje ve výsledcích vyhledávání. Je to v současné době jeden z nejefektivnějších a nejlevnějších způsobů propagace webové stránky.

"Pro úspěch svých webových stránek potřebujete zajisté víc, než jen web spíchnutý někde na koleně a umístěný na freehostingovém serveru. Potřebujete stabilní webovou konstrukci, která obstojí v současné tvrdé konkurenci. A právě proto je zde pro Vás internetové studio Webová továrna," dodává Marek Rolný, jeden ze zakladatelů Webové továrny.

Webová továrna je společným projektem několika odborníků, kteří dosud vedli vlastní internetové aktivity a mají za sebou řadu úspěšných referencí.
 • Ing. Richard Ruibar,Pozice: Manažer webhostingové divize (KOM.cz), senior programátor, správce serverů, SEO specialista.
  Stručné představení: Původní provozovatel webhostingového projektu KOM.cz, programátor mnoha aplikací, např. řídícího panelu u webhostingového serveru nebo online hry Galactica a mnohé jiné.
  Praxe: Internetu se věnuje 8 let.
 • Marek Rolný,
  Pozice: Manažer webdesignové divize (design71.net), copywriter, marketing a SEO konzultant.
  Stručné představení: Webdesigner a zakladatel studia design71.net se ve svých současných projektech snaží prosazovat myšlenky multiplatformního charakteru webu, který respektuje své uživatele (tzn. je přístupný a dobře použitelný).
  Praxe: Internetu se věnuje 8 let.
 • Petr Weida,
  Pozice: SEO konzultant, XHTML a CSS koder.
  Stručné představení: Webdesigner a provozovatel populárního weblogu About. Vítěz několika kategorií v celorepublikové soutěži v optimalizování pro vyhledávače.
  Praxe: Internetu se věnuje 4 roky.
 • Martin Hasoň,
  Pozice: Programátor, XHTML a CSS koder.
  Stručné představení: Specialista na vývoj webových aplikací a programátor. Výborný znalec a propagátor webových standardů (W3C).
  Praxe: Internetu se věnuje 5 let.
 • Michal Acler,
  Pozice: Senior grafik.
  Stručné představení: Má za sebou řadu úspěšných realizací v oblasti webového grafického designu. Dále je autorem mnoha odborných recenzí a PR článků (např. pro Český Telecom).
  Praxe: Internetu se věnuje 5 let.
 • Zuzana Jordi Dol.,
  Pozice: Junior grafik.
  Stručné představení: Mladá, nadějná a talentovaná grafička. Ovládá jak klasickou kresbu tak i počítačovou grafiku.
  Praxe: Internetu se věnuje 7 let.
  Autor: Redakce
  Datum: 3. listopadu 2004

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz