Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Srovnání růstu obratu v internetových obchodech během předvánočních nákupů

Asociace pro elektronickou komerci ( APEK ) oznámila, že podle orientačního průzkumu, který byl proveden mezi členskými firmami sdruženými v APEK, došlo za listopad a prosinec 2000 v porovnání s rokem 1999 k výraznému růstu obratu u nákupů uskutečněných přes internetovou síť.

Podle údajů, které asociaci poskytli představitelé dvaceti čtyř internetových obchodních domů, dosáhl souhrnný obrat všech těchto e-shopů během listopadu a prosince roku 2000 částky téměř 49 700 000 Kč. Pro srovnání - za rok 1999 obrat v tomto předvánočním období přesáhl částku pouze 5 260 000 Kč. Tato suma je však souhrnem obratů pouze u osmi z dotázaných firem, dvanáct z dotázaných obchodů v té době totiž ještě ani neexistovalo, další firmy obrat za předloňský rok z důvodu budování a rozjezdu svého e-shopu nemají k dispozici.

Ze zaslaných odpovědí vyplývá, že v předvánočním období roku 1999 dělal průměrný obrat u internetových obchodů sdružených v APEK něco málo přes 650 000 Kč, což koresponduje s údaji, které asociace získala od svých členů během průzkumu na konci předloňského roku. V roce 2000 se tato částka zvedla na více než 2 160 000 Kč, což je více než trojnásobné navýšení obratu. Dvanácti z dotázaných internetových obchodních domů, které začaly nabízet své služby nebo zboží až v průběhu roku 2000, přineslo letošní období tzv. předvánoční nákupní horečky celkový obrat téměř 19 500 000 Kč, tedy v průměru více jak 1 600 000 Kč na každý online obchod.

Čísla, které vyplynula z uvedeného průzkumu signalizují trvalý růst zájmu zákazníků o nabídku online obchodníků na českém internetu a pokračujícím růstu české e-komerce.

APEK je nezisková a nekomerční organizace založená v listopadu 1998. Jejím úkolem je pomáhat při rozvoji internetového podnikání v České republice. Mezi nejvýznamnější projekty této společnosti patří tzv. certifikace internetových obchodů a široká popularizace činnosti českých online firem.

V současné době tato asociace sdružuje více než 130 firem podnikajících v oblasti internetového byznysu, což ji řadí mezi největší sdružení podnikatelských subjektů s orientací na internetové podnikání v ČR.
Autor: Redakce
Datum: 17. ledna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz