Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Společnost Data Tech představila WAPe-mail

Majitelé mobilních telefonů s WAPovým rozhraním ve společnosti Data Tech se asi před třemi měsíci rozhodli sami vytvořit něco, co jim jako uživatelům mobilního Internetu u nás zatím scházelo. Aplikaci pro přístup k emailu pomocí WAPu nyní nabízejí všem na serveru wmarks.cz.

Pro zprovoznění služeb serveru wmarks.cz je třeba se zaregistrovat. Ihned poté může začít využívat všech služeb, mezi něž patří např. seznam českých WAP stránek. Sami tvůrci nabízejí více než 400 zařazených a hlavně na skutečných telefonech ověřených odkazů na WAPové stránky. Samozřejmě není problém přidat do svého osobního seznamu svůj vlastní odkaz, např. na nějakou zahraniční stránku. Pro zajímavost dodám, že během zkušebního prázdninového provozu si uživatelé nejvíce oblíbili stránky WapList, České noviny a SexWeb.cz.

Základní službou serveru WMARKS je samozřejmě plnohodnotný přístup k poštovní schránce. Po nastavení údajů o Vašem poštovním serveru můžete využívat svou schránku i na cestách, přičemž aplikace skýtá mnoho dalších výhod: např. možnost si v průběhu stahování e-mailů prohlížet své oblíbené stránky nebo psát jiný e-mail, protože stahování probíhá nezávisle na Vaší činnosti, zejímavá je také možnost exportu seznamu adresátů z MS Outlook. Na službě je unikátní, že e-maily můžete číst skutečně v češtině, tedy ne v “cestine” jako v případě používání podobných zahraničních služeb.

Systém může fungovat dvěma způsoby a sice “za účasti Data Tech”, tedy lépe řečeno jejich serveru, jak ukazuje následující schéma:

mobilní WAP telefon <=> operátor GSM <=> Internet <=> server Data Tech <= Váš e-mail stažený pomocí POP3

Bezpečnost přenosu informací je v tomto případě stejná jako u e-mailu při použití některého freemailovém serveru. Běžným uživatelům tedy bude plně stačit, obzvlášť když dodám, že služba je zdarma a ani v budoucnu nebude zpoplatňována.

Placené služby nabízí Data Tech firmám, kterým zajistí dostatečnou bezpečnosti díky samostatné GSM bráně a upravením aplikace podle potřeb zákazníka. Výsledná komunikace tedy funguje podle tohoto modelu:

firemní email <=> mobilní telefon připojen na počítač <=> GSM brána <=> Váš mobilní telefon

Již dnes se pracuje na dalších funkcích, které budou představeny na letošním Invexu.

Data Tech s.r.o. (jak jsme již informovali, společnost získala 5.9.2000 investici od CASH REFORM) byl založen v roce 1995. Společnost se etablovala v oblasti programového vybavení pro finanční instituce a později firma rozšířila svou nabídku o vývoj internetových a intranetových aplikací pro své klienty. Jednou z takových aplikací je internetový server firmy Private Investors, obchodníka s americkými akciemi v ČR, a to i přes mobilní telefony pomocí protokolu WAP. V současné době firma dokončuje vývoj intranetového systému na podporu helpdesku pro Citibank. Systém byl původně vyvinut pro Českou republiku. Vzhledem k úspěšnosti řešení si jej vyžádala řada dalších poboček.
Autor: Jiří Rýdl
Datum: 19. září 2000 Profil autora  

Jiří Rýdl

PR & marketing manažer Altar Interactive
V minulosti působil např. v Deepend Prague
Zaměřuje se na brand management v oblasti telekomunikací a intertainmentu
Člen PR klubu


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz