Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Zisk Yahoo! ve druhém čtvrtletí vzrostl více než dvojnásobně

Portál Yahoo! již nějakou patří mezi nejúspěšnější internetové firmy světa. Na rozdíl od řady dalších online projektů se mu daří hospodařit se ziskem, což je v konečném důsledku to nejdůležitější. Podle posledních zveřejněných výsledků se zdá, že management Yahoo! ze své úspěšné strategie nehodlá ustoupit ani do budoucna.

Čistý zisk americké internetové společnosti Yahoo! za druhé čtvrtletí dosáhl 112,5 milionu dolarů. To je více než dvojnásobný meziroční nárůst, když za stejné období loňského roku společnost dosáhla čistého zisku ve výši 50,8 milionu USD. Největší vliv na růst zisku měly příjmy z reklamy, tedy z oblasti, která se v posledních obdobích na celkových příjmech podílela stále méně. Celkové příjmy společnosti od dubna do června dosáhly 609,1 milionu USD (loni to bylo "pouhých" 321,4 milionu).

Ve třetím kvartálu Yahoo! neočekává nijak výrazný nárůst tržeb (odhady mluví o celkových tržbách 610 až 650 milionů dolarů). Příčinou k mírnému pesimismu je obvyklý pokles zájmu o Internet v Evropě ve třetím čtvrtletí, způsobený letními prázdninami. Celoroční tržby odhaduje Yahoo! na 2,53 miliardy USD.
Autor: David Kozák
Datum: 9. července 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz