Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Yahoo tvrdí: žádný sex

Vývoj známého internetového portálu yahoo.com nabírá dalších obratů. Před několika týdny se tento server přiklonil k razantnímu kroku, který mu měl dodat ztracených pozic.

Bylo rozhodnuto, že dalším obchodním artiklem se stane erotika, a to nejen ve formě vida a fotek (mimochodem nejen erotických ale také tvrdě pornografických), ale také dalšího erotického zboží. Představitelé výše jmenovaného serveru přitom tvrdili, že v celém kroku nevidí nic špatného, yahoo prostě odráží potřeby svých klientů.

O pravém důvodu však není pochyb. Za poslední rok klesly akcie portálu na své historické minimum, stejně tak zisk se po několika letech vůbec poprvé změnil v ztrátu. Jednou z příčin byl i pokles tržeb za reklamu, což není v současné době nijak výjimečná situace, ale zdá se, že yahoo byl mírně zaskočen.

Nyní ale bylo rozhodnutí o přidání sexuálního artiklu na list nabídky zrušeno - díky mohutné vlně odporu uživatelů. Zákaz se týká i jen reklamních bannerů s podobnou tématikou. Vedení yahoo opět svorně tvrdí, že toto opatření se zisků nedotkne. Nicméně faktem zůstává, že tato kampaň se prostě nepovedla. Jediným výsledkem je, že yahoo nabízí stále stejné služby. Možná, že se trochu zviditelnil, což by mohlo částečně zvednout zisky z reklamy, na druhou stranu ale upevil pochyby svých investorů.
Autor: Pavel Májek
Datum: 19. dubna 2001 Profil autora  

Pavel Májek Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz