Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

PLATBA.CZ zpřístupňuje on-line platební metody na českém Internetu

Globe Internet nabízí prostřednictvím služby Platba.cz možnost nabídnout svým zákazníkům možnost on-line platby, aniž by musel sám řešit technologii napojení svého internetového obchodu na bankovní platební brány. Řešení, je prý snadno aplikovatelné pro každý elektronický obchod.

PLATBA.CZ se skládá ze dvou částí. Tu veřejnou, určenou zákazníkům internetových obchodů, tvoří vlastní internetové stránky platebního centra, které navazují na poslední krok nákupu v elektronickém obchodě. Jednotlivé platební metody předkládané zákazníkovi k výběru jsou zde reprezentovány ikonami a jednoduše napojí platícího zákazníka na příslušnou platební bránu. Náročnější obchodníci mohou sami definovat grafický vzhled těchto stránek. Veřejná část je zároveň opatřena rozhraním platebního centra, jehož prostřednictvím mohou klienti každého obchodu kontrolovat podle variabilního symbolu stav své platby.

Neveřejná část představuje balík administračních nástrojů, k nimž má po autorizaci přístup pouze obchodník. Slouží jednak k nastavení parametrů platebního centra, jakými jsou například informace o obchodníkovi či výběr množiny povolených platebních způsobů, jednak k sestavení metody, kterou zabezpečeným způsobem obchod předává parametry platby platebnímu centru. Současně je střediskem správy zákazníků s možností zřídit komplexní evidenci a fulltextově prohledávat databázi zákazníků a plateb.

Dostupnost

"Snadnou dostupnost garantuje také naše cenová politika. Užívání PLATBA.CZ je sice zpoplatněno, ale tyto měsíční poplatky se pohybují v řádu stokorun - což by nemělo pro žádného obchodníka představovat podstatnou položku při rozvaze o platebním řešení. Značné úsilí věnujeme snaze zařazovat nové platební metody současně s tím, jak se objevují na trhu - například nyní probíhá jednání s Živnostenskou bankou o propojení s platební bránou její NetBanky," dodává Karel Umlauf.

Bezpečnost

Pro zabezpečení přenosu citlivých informací obchodníků i zákazníků a vlastních platebních transakcích se samozřejmě používá protokol SSL/HTTPS a to buďto s certifikátem Globe Internet nebo s certifikátem obchodníka. Po technologické stránce řešení využívá skriptování PHP4 nad databází MySQL. PLATBA.CZ je provozována na stabilním a výkonném dedikovaném serveru IBM RS/6000 pod operačním systémem AIX. Globe Internet se zapojuje do partnerského programu IBM nazvaného ASP Prime.
Autor: Redakce
Datum: 13. července 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz