Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

E-Forum 2003: ČNB se vyhnula konfrontaci

Příští týden, 26. května 2003 se v Praze koná konference E-Forum 2003: Internet & Business LIVE na téma Budoucnost elektronických plateb v ČR.

Zajímavou konferenci o budoucnosti elektronických plateb u nás spolupořádají First Tuesday a Prague Business Journal. Obě společnosti, které v předchozích letech pořádaly své vlastní konference, se letos rozhodly spojit své síly. To je mimochodem důvodem pro docela hezký propagační guláš. First Tuesday prezentuje akci jako druhý ročník pod vlastním názvem Internet & Business LIVE. Totéž ovšem dělá i PBJ a konferenci prezentuje pod vlastním názvem E-Forum 2003. Není se co divit, že někteří lidé jsou natolik zmatení, že si myslí, že konference jsou ve stejný den hned dvě. :-)

Konference je věnována budoucnosti elektronických plateb u nás, ale nelze o nich diskutovat bez kontextu Zákona o platebním styku. Dopad tohoto zákona je široký. Od faktické likvidace českých mikroplatebních systémů až po frašku okolo zavádění vzorových obchodních podmínek. Pozvání organizátorů přijali zajímaví řečníci, jen Česká národní banka se odmítla zúčastnit. Jeden z organizátorů, Vlastimil Veselý, to ve VIP fóru komentoval slovy:

"Mikroplatebním systémům v ČR se budeme věnovat na konferenci Internet & Business LIVE, kterou pořádá First Tuesday CZ ve spolupráci s PBJ Events 26. května v Praze. Účast v tomto bloku již přislíbil právník Ministerstva informatiky Dalibor Veřmiřovský a očekávali jsme i diskuzní příspěvek zástupce České národní banky. Musím však zklamaně konstatovat, že naše oficiální nabídka na vystoupení byla odmítnuta. Vytváří to dojem, že ČNB není schopna nebo ochotna veřejnosti vysvětlit, jak to s provozem mikroplatebních systémů v ČR je a zda se Zákon o platebním styku na ne vůbec vztahuje."

Proč si odpovědní pracovníci ČNB myslí, že mlčení a odmítání dialogu s odbornou veřejností jim získá větší respekt? Ať již s ČNB nebo bez, diskutovat se určitě bude. Zúčastníte se?
Autor: Emil Čelustka
Datum: 22. května 2003 Profil autora  

Emil Čelustka

Redaktor serverů e-komerce.cz a světNotes.cz.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Vlastimil Vesely
Proc dva nazvy
23.05.2003 12:44
Petr Kedzior
ČNB se spíše vyhýbá trestnímu stíhání
27.05.2003 23:33