Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Seminář: Bezpečnost elektronického obchodu

V úterý 17. června pořádá Centrum pro elektronický obchod (CEO) seminář věnovaný bezpečnosti elektronického obchodu. Atraktivní téma v přeplněném předprázdninovém kalendáři.

S akcemi a semináři se dva týdny před prázdninami doslova roztrhl pytel. V týdnu od 16. června se podle našeho kalendáře koná 5 různých konferencí a seminářů, v úterý 17. června si konkurují 4 z nich. Situace, kterou v historii našeho serveru nepamatujeme.

Seminář Centra pro elektronický obchod je zajímavý nejen zvoleným tématem, ale především osobnostmi přednášejících.
Antonín Hamřík z PriceWaterhouseCoopers bude hovořit na téma Bezpečné platby. Dalibor Veřmiřovský, právník Ministerstva informatiky ČR, se bude zabývat Budoucností e-obchodu z pohledu českého práva. S oběma pány jste se mohli setkat v minulém měsíci na akci E-forum 2003: Internet & Business LIVE.

Jaroslav Malina ze Sun Microsystems má přednášku s názvem Bezpečná infrastruktura pro elektronický obchod.

Program semináře by měl gradovat tématy vybízejícími k diskuzi. Jaká by měla být role elektronického podpisu v elektronickém obchodě přednese Petr Budiš z PVT a Jiří Hejl z ICZ si připravil Virtuální identitu v elektronickém obchodě.

Pokud se ptáte, proč jsem poslední dvě témata označil za diskutabilní, odpověď je jednoduchá. Patřím mezi zastánce názoru, že elektronický podpis není v elektronickém obchodě zcela nezbytný. Amazon.com a tisíce jeho následovníků dnes a denně v praxi dokazují, že elektronický obchod funguje velmi dobře i bez elektronického podpisu. Obdobný případ je identita v elektronickém obchodě. Vzpomenete si ještě, jaký odpor mezi uživateli vyvolalo výrobní číslo procesorů Intel, které mělo být pro aplikační vrstvu jednoznačným identifikátorem konkrétního počítače?

Jak CEO a jeho seminář obstojí v silné konkurenci ostatních akcí se dozvíme už příští úterý.
Autor: Emil Čelustka
Datum: 13. června 2003 Profil autora  

Emil Čelustka

Redaktor serverů e-komerce.cz a světNotes.cz.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz