Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

E-komerce v USA roste impozantním tempem

Podle sdělení U.S. Department of Commerce (DOC) přesáhl celkový roční objem online prodeje částku 45 miliard USD.

Prodané zboží za 14,3 miliardy dolarů a nárůst 28 procent ve srovnání se třetím kvartálem 2002 navíc vymazal z análů rok starý rekord, kdy hodnota zboží prodaného přes Internet činila "pouhých" 11,2 miliard USD.

Uvedená čísla zachycují celkový růst maloobchodního prodeje v USA a potvrzují razanci růstu: 4.Q 2002 1,6 procent, 3.Q 2002 1,3 procent. Pro srovnání je uváděna hodnota za 3.Q roku 2000. Zde bylo tempo růstu menší než 1 procento.

Z celkového objemu maloobchodního prodeje si tak v minulém roce online obchodníci "ukousli" 1,4% zboží prodaného koncovým zákazníkům. Jak zdůrazňuje sdělení U.S. Department of Commerce, do těchto čísel není zahrnut objem online prodejů souvisejících s turistikou, prodejem vstupenek na kulturní a sportovní akce a dále zde nejsou uvedena čísla z online obchodů uskutečněných makléřskými firmami. Neoficiální odhady této "nezahrnuté" kategorie e-komerce se v USA pohybují mezi 50 a 80 miliardami dolarů, což je jistě neméně úctyhodná suma.

Na uveřejněnou zprávu zareagovali ekonomičtí analytikové prohlášením, že otázka, zda e-komerce v USA bude pokračovat v růstu i nadále, byla uveřejněnými procentuálními i číselnými hodnotami v podstatě zodpovězena.
Autor: Leoš Prušvic
Datum: 10. března 2003 Profil autora  

Leoš Prušvic

Výkonný ředitel APEK
Publicista


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz