Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Nejpoužívanější službou na Internetu je stále e-mail

Elektronická pošta je podle průzkumu Pew Internet & American Life Project stále nejpoužívanější službou na Internetu. Na paty jí však stále silněji šlapou vyhledávače.

Elektronická pošta je stále nejpoužívanější službou na Internetu. Podle průzkumu Pew Internet & American Life Project jej denně používá 52 procent uživatelů v USA.

Nejvýraznější meziroční skok v míře využití však zaznamenaly vyhledávače. Některý z vyhledávačů používá denně 41 procent uživatelů Internetu v USA, což je zhruba 59 milionů lidí. Oproti výsledkům z roku 2004 je to o celých 10 procent více. Navíc - a to je mnohem důležitější - jsou druhou nejpoužívanější internetovou službou.

Podle odborníků je hlavním důvodem rostoucí oblíbenosti vyhledávačů nárůst lokálních informací, což uživatelům umožňuje vyhledávat zajímavosti, novinky či kulturní kalendáře a další údaje na Internetu místo, aby je hledali v jiných zdrojích. Mimo to jsou na Internetu dostupné také například informace o pracovních příležitostech, výhodných nákupních možnostech či aktuálních nabídkách last-minute zájezdů.

Elektronická pošta si zachovala svou dominantní pozici i přes znatelný nárůst počtu uživatelů vyhledávačů. Je to vcelku pochopitelné. Vždyť e-mail stále častěji nahrazuje i tak běžné nástroje, jako je fax. A to nejen v USA, které jsou v oblasti využití Internetu stále ještě lídrem. I u nás můžeme stále častěji narazit na firmy, které fax ke své práci vůbec nevyužívají - bohatě si vystačí s elektronickou poštou.

Na druhou stranu není sporu o tom, že význam vyhledávačů roste - a to i u nás. Ostatně i důvody jsou podobné - proč bychom měli hledat lokální informace off--line, když jsou dostupné na Internetu? Aktualizované a neustále doplňované? A nejen lokální informace...
Autor: David Kozák
Datum: 23. listopadu 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz