Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Středočeská energetická implementuje CRM

Logica dokončila první etapu implementace prvního systému pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) v české energetice. Středočeská energetická a.s. (STE) tak získala nástroj pro udržení soustavného a podrobného přehledu o zákaznících a jejich požadavcích a tím i možnost systematicky budovat vztahy s nimi a posilovat jejich loajalitu - dříve než kterýkoliv jiný prodejce elektřiny nebo plynu.

Nový systém podporuje činnost zákaznického centra, dispečinků, prodejních oddělení, obchodních služeben a dalších útvarů. Umožňuje jim sdílet informace a zajistit tak jednotný přístup k zákazníkovi napříč celou společností. Energetický podnik je nyní schopen poskytnout zákazníkům vyšší komfort obsluhy a reagovat na jejich požadavky pružněji a s nižšími náklady.

Základem řešení, které Logica STE dodala, je systém Oracle CRM, zejména funkce zaměřené na obsluhu zákazníků (modul Teleservis). Toto řešení je integrováno s nejdůležitějšími aplikacemi energetického podniku: zákaznickým systémem pro maloodběratele (Banner), systémem fakturace velkoodběratelů (ASVO 2000, produkt firmy Logica), systémem pro řízení prací provozních služeben (APS). Součástí projektu bylo vytvoření jednotného registru zákazníků, který je on-line aktualizován s databázemi zákazníků v ASVO 2000 a Banneru, a jednorázová migrace dat o všech přibližně 650 tisících zákaznících STE do tohoto registru.

Vedoucí sekce zákaznického centra STE, Miroslava Kadeřábková, řekla: "Nasazení CRM systému je dalším výrazem toho, že Středočeská energetická se zajímá o své zákazníky, investuje do toho, aby dobře porozuměla jejich požadavkům a byla schopna těmto požadavkům vyhovět. Vzhledem k tomu, že jsme první český energetický podnik, jenž podobný krok ke svým zákazníkům udělal, využili jsme podporu firmy Logica, která přinesla zkušenosti ze zahraničí a přizpůsobila je našim záměrům. "
Autor: Tisková zpráva
Datum: 19. března 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz