Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Byl spuštěn Google Talk

Google v těchto dnech nabídl uživatelům freemailové služby Gmail možnost komunikovat v reálném čase s jejich přáteli, partnery či jinými uživateli prostřednictvím služby Google Talk.

Google Talk, nově spuštěná služba vyhledávače Google, má podle tiskové zprávy umožnit uživatelům Gmailu snadno a rychle hovořit či prostřednictvím Instant Messagingu komunikovat s dalšími uživateli. Google Talk je tak další novou službou, kterou společnost Google nabízí svým uživatelům. Stejně jako v případě freemailu Gmail, ale i dalších služeb, přitom Google nepřichází s žádnou převratnou myšlenkou. Pouze již známý a především uživateli přijatý nápad obohatil o možnosti související s nástroji a službami, které již Google provozuje.

Jak se uvádí v tiskové zprávě společnosti Google, byl Google Talk vytvořen tak, aby se uživatelé jeho prostřednictvím mohli snadno a rychle dostat k informacím, které potřebují:

  • pro přenos hlasu bohatě postačuje interní mikrofon a reproduktory počítače (ostatně to už s úspěchem dokázal velepopulární Skype),
  • uživatelské rozhraní je jednoduché a intuitivní a - což je také důležité - neobsahuje žádnou reklamu či jiné "otravné" prvky,
  • pro práci s Google Talk je možné využívat kontakty z Gmailu.

Pravděpodobnost, že by Google Talk zaznamenal podobný úspěch, jakého dosáhl Gmail, není příliš vysoká. Důvod je prostý - na poli instant messagingu vládnou osvědčené a oblíbené programy jako je ICQ či Yahoo! Messenger a v oblasti přenosu hlasu (VoIP) pak neméně populární Skype. V každém případě se ale Google může "zadrápnout" na dalším zajímavém trhu. A to je podle všeho hlavní důvod, proč byl Google Talk spuštěn.

Autor: David Kozák
Datum: 26. srpna 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz