Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Bloguje.cz spustil podcasting

Uživatelé Bloguje.cz mohou své spoty nově doplnit o zvukové záznamy. Čtenáři se tak mohou snadno stát posluchači.

Server Bloguje.cz, který umožňuje lidem bezplatně si založit a provozovat vlastní internetový deníček (blog), nově umožňuje jednotlivé zápisky doplnit o zvukové záznamy (především ve formátu MP3). Ze čtenářů se tak mohou stát také posluchači. Podcast, jak se nová služba Bloguje.cz nazývá, je velmi populární především v zahraničí. Zvukové záznamy je možné stáhnout do počítače nebo MP3 přehrávače. Existují také speciální přehrávače, které podcast stahují a automaticky přehrávají. Autoři tak vlastně mohou návštěvníkům svých blogů v podstatě připravit vlastní rozhlasové vysílání.

"Bloguje.cz od tohoto týdne nabízí autorům možnost doplnit své blogy o zvukové nahrávky. Ty si čtenář může poslechnout přímo na stránce pomocí malého přehrávače nebo si je může stáhnout do vlastního MP3 přehrávače. Samotný zvukový soubor však musí být zatím nahraný na jiném internetovém serveru," vysvětluje Martin Malý, který v roce 2003 vytvořil a spustil systém Bloguje.cz.

Bloguje.cz připravuje také možnost nahrát zvukové záznamy přímo do blogu. S tím však mohou být spojeny i právní potíže, protože při počtu registrovaných blogů (v současné době jich je více než 12,5 tisíce) není možné kontrolovat jejich obsah. Uživatelé by tak například mohli své blogy zneužívat pro šíření pirátských kopií hudebních CD. Další rozšíření funkcí podcastu je tak podmíněno názorem právníků, kteří musí ošetřit odpovědnost uživatele za nahrané záznamy.


82,9 % autorů si píše svůj deníček pro radost

Proč si lidé zakládají osobní deníček, zjišťovala před časem anketa BlogCenzus. Celkem 82,9 % autorů si píše svůj deníček pro radost. Čeští deníčkáři jsou rovněž rádi v kontaktu s okolím (45,4 %) a rádi píší (44,1 %). Pro řadu uživatelů blogovacích systémů je tvorba vlastního weblogu zábava.
Autor: David Kozák
Datum: 17. března 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz