Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

ČSSZ umožnila podat Přehledy OSVČ elektronicky

Česká správa sociálního zabezpečení letos poprvé umožní osobám samostatně výdělečně činným podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2005 elektronicky prostřednictvím nového formuláře.

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), jež musí v letošním roce podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2005, tak mohou poprvé učinit elektronickou cestou, a to prostřednictvím nového formuláře, který je k dispozici na adrese http://www.cssz.cz/osvc/prehled/prehled_osvc.asp. Česká správa sociálního zabezpečení tak svým "klientům" nabízí již třetí možnost podávat některý z dokumentů elektronickou cestou, v podobě e - Podání (dosud bylo možné takto podávat evidenční listy důchodového pojištění – ELDP a přihlášky a odhlášky k nemocenskému pojištění zaměstnanců – P/O).


Způsoby podání Přehledu

Přehled o příjmech a výdajích za rok 2005 je samozřejmě i nadále možné podat klasickým způsobem - tj. v papírové podobě na příslušné OSSZ (tiskopis je možné si stáhnout ve formátu PDF.

Rovněž je možné použít vytištěný formulář z webu ČSSZ, který se podá na příslušné OSSZ.

Pro uživatele Internetu - podotýkám, že musí být vybaveni elektronickým kvalifikovaným podpisem, jímž potvrdí platnost dokumentu - však bude zcela jistě nejsnazší využít elektronický formulář a odeslat jej přes PVS (ať už přímo ze specializovaného softwaru 602XML Filer či jiného kompatibilního programového vybavení).

Více informací o elektronickém podání Přehledu o příjmech a výdajích naleznete na adrese http://www.cssz.cz/osvc/prehled/prehled_osvc.asp.
Autor: David Kozák
Datum: 1. února 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Kosová Nataša
Elektronické podání přehledu o příjmech a výdajích
13.03.2006 09:44