E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Nokia a AOL chystaji mikroprohlížeč

Redakce, 22. ledna 2001, e-komerce.cz

Společnosti America Online, Inc., (AOL) přední světový podnik v oblasti interaktivních služeb, a Nokia, největší výrobce a dodavatel mobilních komunikačních zařízení na světě, dnes oznámily, že uzavřely licenční dohodu, na základě které America Online vyvine a uvede na trh verzi mikroprohlížeče WAP firmy Nokia pod značkou Netscape.

Tento mikroprohlížeč bude obohacen o celou řadu funkcí firmy AOL a bude jej možné používat v celé řadě různých mobilních komunikačních zařízení. Vypada to že Netscape by tak mohl opět vydobýt ztracené prvenství na poli internetových prohlížečů - tentokrat na slibném poli mobilního internetu.

V rámci této několikaleté dohody bude společnost America Online moci využívat technologie firmy Nokia. Prvními výsledky této spolupráce bude technologie mikroprohlížeče s rozšířenými funkcemi a podpora bezdrátových standardů, včetně WAPu, které umožňují bouřlivý rozvoj mobilní datové komunikace.

"Tato dohoda je klíčovým prvkem naší strategie v oblasti bezdrátové komunikace. WAP je nejrozšířenější bezdrátový standard mezi provozovateli a výrobci mobilních telefonů na světě, a proto je pro nás vhodné se podílet na jeho podpoře. Jsme potěšeni možností pracovat s tak vynikající společností, jako je Nokia. Díky licenci na zdrojový kód jejich prohlížeče WAP budeme moci rychle vstoupit na trh WAP s kvalitní technologií. Náš obor se vyvíjí směrem ke konvergenci bezdrátových i drátových internetových technologií a společnost America Online zůstává na špici vývoje technologií a standardů, které zákazníkům zajišťují ten nejlepší výkon," prohlásil Dennis Patrick, prezident firmy AOL Wireless.

"AOL je pro náš zdrojový kód prohlížeče WAP významným zákazníkem," uvedl Pertti Lounamaa, viceprezident společnosti Nokia. "V oblasti poskytování služeb pomocí programu Netscape v prostředí pevného internetu jsou průkopníky a jsou v této oblasti jasně v čele. Jsme potěšeni, že první kroky společnosti AOL do oblasti bezdrátových mikroprohlížečů vedou přes otevřené globální standardy a naši prověřenou technologii."

Dohoda mezi společnostmi Nokia a America Online znamená první průnik značky Netscape na trh s mikroprohlížeči. Dohoda naplňuje strategii firmy America Online "AOL kdekoliv (sm)", díky které jsou ty nejlepší značky a funkce AOL v daném odvětví k dispozici zákazníkům na síti kdekoliv, kdykoliv a prostřednictvím celé řady zařízení, nejen PC.

Společnost Nokia v současné době poskytuje licence na svůj zdrojový kód prohlížeče WAP výrobcům, dodavatelům čipových sad, poskytovatelům služeb a dodavatelům operačních systémů.


Redakce
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz