E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Společnost InternetShops byla prodána

David Kozák, 26. dubna 2005, e-komerce.cz

Stoprocentním vlastníkem společnosti InternetShops se stal The Genesis Private Equity Fund. Pokračuje tak "rozprodej" skupiny Computer Press, který započal zahájením procesu převzení společnosti CP Online českou pobočkou Active 24.

Fond rizikového kapitálu The Genesis Private Equity Fund oznámil, že v pátek 22.5.2005 dokončil koupi 100 procent akcií společnosti InternetShops, která provozuje jeden z nejznámějších českých internetových obchodů Vltava.cz a také nejvýznamnější slovenský e-shop Dunaj.sk. Fond tak do svého portfolia získal "nejstaršího a nejvýznamnějšího českého a slovenského obchodníka na internetu". Cena transakce nebyla oznámena.

Jan Tauber, jednatel společnosti Genesis Capital, převzetí firmy InternetShops okomentoval: "Tato transakce splňuje velmi dobře naše investiční kriteria, neboť se jedná o zavedenou firmu v dynamicky rostoucím odvětví. Věříme, že se podaří udržet trend růstu i do budoucnosti, a ve spolupráci s managementem bychom chtěli dále rozšířit a zkvalitnit nabídku a služby těchto internetových obchodů."

Předseda představenstva společnosti InternetShops a zároveň šéf firmy Computer Press Media, která ještě v loňském roce InternetShops vlastnila, řekl, že jej těší především fakt, že novým majitelem provozovatele internetových obchodů je finanční subjekt, jehož priority jsou shodné s prioritami dosavadních majitelů - usilovat o další růst tržeb internetových obchodů a další rozšiřování nabízeného sortimentu.

Svou spokojenost s uzavřeným obchodem vyjádřili rovněž zástupci investičního fondu Bancroft. Podle Tamase Szalaie posílila transakce odhodlání firmy investovat z nového fondu v ČR i v dalších zemích regionu.


Computer Press se zaměří na svůj core business

Prodej společnosti InternetShops je prvním dokončeným odprodejem firem ze skupiny Computer Press. Další prodej právě probíhá. Společnost Active 24 totiž přebírá firmu CP Online, která se v rámci skupiny zaměřovala na webhosting a tvorbu internetových aplikací. Z původní skupiny tak zůstanou pouhé dvě firmy - Computer Press Media a CP Books. Důvodem je snaha vrátit se zpátky "k základnímu byznysu" firmy - vydávání knih, časopisů a internetových médií.


David Kozák
david.kozak@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz