E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


B3net převzal Nabit.cz

Tisková zpráva, 29. dubna 2002, e-komerce.cz

Populární server na zasílání log na mobilní telefony mění majitele. Novým vlastníkem se stává společnost B3net, s.r.o.,doména bude převedena v nejbližších dnech. B3net se rozhodl pro převzetí, protože Nabit.cz zapadá do jeho dlouhodobé strategie rozvoje mobilního marketingu.

B3net převzetím získal cenný software, hardware, doménu i know-how. "Akvizice Nabit.cz zapadá do naší strategie mobilního marketingu. Služba bude základem pro naší plánovanou mobilní B2B aplikaci, která by měla být spuštěna na přelomu června a července," říká Jan Barta, obchodní ředitel B3net. "Samozřejmě nechceme zanedbávat ani část Nabit.cz určenou pro spotřebitele, kde chystáme řadu markantních vylepšení," komentuje dále Ondřej Rybín, technický ředitel B3net. Již dnes se pracuje na novém designu služby.

Služba Nabit.cz byla vždy úzce spjatá s B3net, právě díky osobě Ondřeje Rybína. Ondřej Rybín Nabit.cz v dubnu 2000 spoluzaložil s Tetsuo Yamamotem. V roce 2000 byl Nabit.cz jeden z nejnavštěvovanějších serverů v ČR, bylo rozesláno více než 2 milióny log. V květnu 2001 Rybín spoluzaložil s dalšími lidmi právě společnost B3net (v té době ještě B2B Marketplaces). Spolupráce Nabit.cz s B3net se před tím projevovala zejména v prodeji reklamy. Převzetí služby je přirozeným vyústěním spolupráce.

Nový majitel chystá mnoho vylepšení systému, mezi první bude patřit nový design a technické vylepšení. Nabit.cz bude rozděleno na dvě části. První bude Nabit.cz tak, jak jej známe doposud. Tato část bude určena pro spotřebitele a bude se nacházet na doméně www.nabit.cz. Druhou částí bude komerční služba určená firmám, o podrobnostech této služby budete nadále informováni.

O společnosti B3net:

B3net byl založen v květnu 2001 čtyřmi zkušenými lidmi z oboru. Oblastí specializace jsou mobilní marketing a public relations. V současné době se intenzivně pracuje na rozsáhlé aplikaci mobilního marketingu. B3net a Nabit.cz se zaměřují především na poskytování služeb pro velké klienty, mezi něž patří např. Škoda Auto, Seat, Pinelli nebo Bonton. V roce 2002 je očekáván obrat ve výši 5 mil. Kč, v dalším roce pak dvojnásobek.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz