E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Rusko získá technologii pro rozpoznávání znaků ruské abecedy pro domény s koncovkou ".ru"

Tisková zpráva, 8. června 2001, e-komerce.cz

Každý příslušník kteréhokoliv státu či země je hrdý na svou řeč. Rusko až do této doby nemohlo v názvech svých domén používat znaky z ruské abecedy. Nyní se již situace změnila, neboť společnost WALID Inc. podepsala smlouvu s firmou Russian Institute for Public Networks (RIPN), která se zabývá registrací domén s příponou ".ru".

Podle smlouvy poskytne WALID Inc. firmě RIPN technologii, která umožní používat v názvech domén znaky z ruské abecedy. Software WorldConnect(TM) bude firmou WALID poskytnut společnosti RIPN zcela zdarma, což představuje obrovský krok z hlediska dostupnosti internetu v Rusku.

"Je pro nás důležité, že významné světové organizace pro registraci doménových jmen, jako například ".ru", používají naše technologie. Naše technologie byla nejprve podrobena přísnému testování ze strany RIPN tak, aby vyhovovala registračnímu systému pro domény ".ru". Věříme, že naše technologie přispějí významnou měrou ku prospěchu uživatelů internetu na celém světě," uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti WALID Inc. Cruse W. Moss.

Dr. Alexei Platonov, ředitel RIPN, k tomu dodal: "V současné době zaznamenáváme v Rusku velkou poptávku po registraci doménových jmen ve více jazycích. Software WorldConnect(TM) od firmy WALID je elegantním řešením pro domény používající cyrilské znaky nejen s příponou ".ru", ale také s příponami ".org, .net a .com" a nabízí nám vše co potřebujeme."

Rusko se může těšit na registraci již v létě. Vychytralost některých společností se objevuje i zde, neboť součástí podmínek smlouvy je skutečnost, že se WALID Inc. stane celosvětovým prodejcem těchto domén. Společnost WALID Inc. již registruje vícejazyčné domény s příponami ".org, .net a .com" v několika světových jazycích, takže další domény pro ni budou "zlatým korytem".

WALID Inc.

Firma nabízí patentovaná řešení pro registraci a správu vícejazyčných doménových jmen. Registrace vícejazyčných doménových jmen umožňuje firmám uvést lépe svoji prezentaci na internetu a komunikovat v mnoha jazycích na různých trzích.

RIPN

RIPN je nezisková organizace, která byla založená v roce 1992. Jejími zakladateli jsou ruské Ministerstvo zahraničních věcí a vědecko-technický institut (Kurčatovův institut). RIPN zajišťuje technickou podporu pro ruské páteřní sítě Russian Backbone Network, organizace RBNet a North Moscow Backbone Network. RIPN také zajišťuje koordinaci internetových služeb pro Moscow Internet eXchange (MSK-IX) a účastní se rusko-amerického projektu MIRNet. Správa doménových jmen s příponami ".ru a .su" byla organizaci svěřena v roce 1993.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz