E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Nový výkonný ředitel společnosti Telenor Networks

Tisková zpráva, 29. ledna 2002, e-komerce.cz

Přední provozovatel pevné bezdrátové sítě (FWA) v pásmu 26 GHz v České republice, společnost Telenor Networks, má nového výkonného ředitele. Je jím Odd-Egil Aasen, současný regionální ředitel Telenor Networks pro střední a východní Evropu.

Dosavadní výkonný ředitel Telenor Networks v České republice, mgr. Vojtěch Vrba, přechází na pozici ředitele pro strategický rozvoj Telenor Networks v České republice. Bude tak zodpovědný za vyhledávání nových obchodních příležitostí v oblasti pevných bezdrátových přístupů a koordinaci společných projektů jednotlivých dceřinných společností holdingu Telenor v České republice.

Odd-Egil Aasen, nový výkonný ředitel české pobočky Telenor Networks, zároveň zůstává i nadále regionálním ředitelem Telenor Networks pro střední Evropu.

Odd-Egil Aasen

Odd-Egil Aasen vystudoval obor elektronika a počítače na univerzitě v Salfordu a v oblasti IT a telekomunikací působí více než patnáct let. Ve společnosti Telenor pracuje od roku 1993, kdy byl zodpovědný za uvedení ISDN služeb na norský trh. Od té doby prošel v rámci nadnárodního holdingu Telenor několika vedoucími pozicemi. Poslední čtyři roky se zaměřoval na velkoobchodní přístupové služby v Norsku a od počátku roku 2001 je zodpovědný za rozvoj těchto aktivit Telenoru ve střední Evropě. Rodilý Nor žije již rok v Praze se svou ženou a dvěma syny. Mezi jeho koníčky patří fotbal, házená a lyžování. V Norsku vlastní rodinný pivovar, kde podle staré tradice vaří pivo.


Telenor Networks

Telenor Networks je předním provozovatelem pevné bezdrátové sítě v pásmu 26 GHz v České republice. Zaměřuje se na pronájem přístupové infrastruktury pro řešení problému "poslední míle" výhradně poskytovatelům internetu, telekomunikačním operátorům a systémovým integrátorům. Své služby nabízí
v současné době ve 14 největších městech České republiky. Sesterská společnost na Slovensku získala licenci na provoz FWA sítě v pásmu 26 GHz v červenci loňského roku a již v říjnu spustila komerční provoz v Bratislavě. Telenor Networks je součástí norského telekomunikačního gigantu Telenor AS, který působí v 29 zemích světa a svými aktivitami zasahuje do všech oblastí telekomunikací od Internetu, přes satelitní sítě až po mobilní komunikace.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz