E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


GemStone Systems a Progress Software ohlásily licenční dohodu pro efektivní provoz e-business aplikací

Tisková zpráva, 26. června 2000, e-komerce.cz

Bedford, Massachusetts, 26. června 2000 Dohodu, podle níž bude internetový messaging server Progress SonicMQ součástí nové verze aplikačního serveru GemStone/J 4.0, uzavřely firmy GemStone Systems, vedoucí firma na trhu softwarových technologií pro tvorbu a provoz infrastruktury nové B2B ekonomiky, a Progress Software Corporation, vedoucí dodavatel řešení pro vývoj, provoz a správu aplikací.

Zákazníci GemStone, vedoucí to firmy na trhu nástrojů pro tvorbu a provoz infrastruktury pro B2B, budou moci zjednodušit vývoj svých celopodnikových aplikací využitím rychlého, plnohodnotného internetového messaging serveru odpovídajícího specifikaci JMS (Java Message Service).

“Důsledkem této aliance bude, že zákazníci GemStone budou moci dodávat výkonné aplikace pro dynamicky se rozvíjející trh iCommerce,” řekl Ken Irinaga, president a CEO firmy GemStone Systems. “Progress SonicMQ má dobré jméno díky ověřené spolehlivosti, výkonnosti a dodržování javových standardů – a to naši zákazníci vyžadují. Obě propojené technologie vývojářům umožní v co nejkratší době uvádět do provozu velmi robustní aplikace pro e-business.”

Progress SonicMQ je na standardu JMS založený messaging server umožňující spolupráci internetových aplikací. Využívá i další klíčové standardy jako XML (eXtensible Markup Language) a vytváří robustní prostředí pro přenos a zabezpečení zpráv nepostradatelné pro efektivní provoz aplikací pro business-to-business. SonicMQ je první samostatný javový server od významného softwarového dodavatele, který získal několik ocenění, mezi nimi titul Best Java Middleware udělený návštěvníky konference pro vývoj v Javě pořádané sdružením SIGS a cenu World Class Award od časopisu Java Developer’s Journal.

Produkt GemStone je založen na architektuře Extreme Clustering, využívá technologie a standardy J2EE (Java 2 Enterprise Edition) a slouží k tvorbě výkonných řešení pro B2B. GemStone v sobě integruje všechny významné technologie od EJB (Enterprise JavaBeans) přes Java Servlets až k Java Server Pages a vytváří robustní platformu J2EE jako základ aplikací pro virtuální tržiště a mezipodnikové burzy.

“Java Message Service, čili JMS, je důležitá součást platformy J2EE a tato dohoda tak dále rozšiřuje možnosti aplikačního serveru GemStone/J,” uvedl spoluzakladatel a prezident Progress Software Joseph Alsop. “Znamená to další podporu našemu produktu SonicMQ – jsme potěšeni partnerstvím s významnou vedoucí firmou na trhu nástrojů pro tvorbu a provoz infrastruktury pro B2B.”


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz