E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Příležitost pro technologická partnerství kandidátských zemí EU

Redakce, 31. ledna 2002, e-komerce.cz

V příloze posledního čísla časopisu Enterprise Europe, nazvané Cordis Focus, vyšly informace zajímavé obzvláště pro firmy a organizace hledající partnery pro výzkumné projekty v zemích EU a kandidátských zemí.

CORDIS Focus je publikace obsahující aktuální informace z oblasti výzkumu a vývoje v Evropské unii, a souvisejících programech. Vychází jednou za 14 dní, elektronická podoba je k dispozici na adrese www.cordis.lu/focus

Příloha obsahuje historii a příklady projektů, užitečné výsledky získané z partnerství kandidátských zemí na výzkumných projektech financovaných Evropskou unií (dosud téměř 44 000 partnerství).

Cílem je podpořit celoevropské zapojení do programu Fifth Research Framework Programme (1998-2002) a nabídnout náhled na nová výzkumná a technologická partnerství v rámci programu Sixth Framework Programme for Research and Technological Development (2002-2006).

Evropská komise nominovala více než 30 vývojových a výzkumných center (R&D) z kandidátských zemí EU. Jejich propojení s podobnými strukturami v EU bude hrát klíčovou roli v integraci kandidátských zemí do výzkumné a vývojové oblasti Evropské unie.

Mezi nominovanými organizacemi z České republiky jsou například ČVUT Praha, Institut experimentální medicíny České akademie věd a Institut teoretické a aplikované mechaniky České akademie věd.
 
Celkem jsou české organizace zastoupeny v 373 partnerstvích v rámci Fifth Framework Research Programme.
 
Magazín dále obsahuje nabídky z oblasti IT. Tištěná publikace je dostupná zdarma na adrese innovation@cec.eu.int, elektronická podoba Enterprise Europe je ke stáhnutí zde.


Redakce
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz