E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


CeBIT – vznik nové globální neziskové společnosti

Leoš Prušvic, 25. března 2003, e-komerce.cz

Podniky, které potřebují poradit ohledně IT servisu pro své neustále se rozšiřující řady "mobilních" zaměstanců se mohou obrátit se žádostí o podporu k nově vzniklé neziskové globální společnosti.

Mobile Enterprise Alliance (MEA) nabízí poskytnutí informací a podpory pro velké i malé společnosti na celém světě. MEA poskytuje support v případě, že společnost hledá řešení například ohledně kompatibility zařízení, zálohování a propojování serverů, poskytnutí mobility svým zaměstnancům apod.

"Členové MEA budou jak IT dodavatelé, servisní organizace a systémoví integrátoři, tak jejich zákazníci. Členské poplatky budou u firem odvislé od jejich tržeb, uživatelé členské poplatky platit nebudou", řekl předseda organizace Traver Gruen-Kennedy na veletrhu CEBIT v Hanoveru.

"Výnosy z členských poplatků budou určeny k uhrazení případových studií, průzkumů trhu a další činnosti", dodal Gruen-Kennedy. Členové budou moci získat tyto informace na webových stránkách aliance.

Gruen-Kennedy připomněl, že aliance, která jako samosprávná pobočka the Software and Information Industry Association (SIIA) je technologicky a dodavatelsky nezávislá. Mezi zakládajícími členy jsou výrobci mobilních zařízení Palm a Symbian - dodavatelé operačních systémů pro mobility.

Představitelé MEA předpokládají, že se k nim připojí hlavní IT firmy, mobilní operátoři a další společnosti a asociace působící v mobilních technologiích, včetně Microsoftu.


Leoš Prušvic
leos.prusvic@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz