E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Nokia přinese doručování multimediálních zpráv na starší mobily

Tisková zpráva, 20. září 2001, e-komerce.cz

Nokia uvedla bránu Nokia Multimedia Terminal Gateway, která umožní mobilním operátorům doručovat multimediální zprávy na terminály bez podpory multimédií, čili na starší mobilní telefony. Kromě toho umožní uživatelům mobilních telefonů ukládání multimediálních zpráv do osobních alb.

Aplikační brána Multimedia Terminal Gateway doplňuje dříve uvedené centrum multimediálních zpráv Nokia Artuse MMS Center a pro mobilní operátory bude k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Podpora starších telefonů zajišťovaná bránou Nokia Multimedia Terminal Gateway umožní uživatelům používat multimediální messaging hned po spuštění komerčních služeb, bez ohledu na druh terminálu. Uživatelům starších telefonů budou multimediální zprávy doručovány jako krátká oznámení s URL adresou a heslem pro vyzvednutí zprávy pomocí webového prohlížeče. Budou mít také možnost vytvořit na webu vlastní multimediální odpověď nebo předat přijatou multimediální zprávu na emailovou adresu.

"Nokia je jedním z hlavních podporovatelů služeb multimediálních zpráv (MMS) a budoucnost osobního messagingu vidí především v technologii MMS," říká Pekka Salonoja, viceprezident společnosti Nokia pro serverový software. "V počátečních stádiích zavádění služeb multimediálních zpráv bude podpora starších telefonů hrát rozhodující roli. Jsme přesvědčeni, že tento nejnovější přírůstek do našeho už tak rozsáhlého portfolia řešení MMS poskytne operátorům potřebný konkurenční náskok a podpoří přijetí MMS jako masové služby," dodává.

Možnost ukládání osobních alb je další klíčovou součástí Nokia Multimedia Terminal Gateway. Uživatelé mobilních telefonů budou moci používat osobní alba k dlouhodobému ukládání zpráv a uvolnění paměti MMS terminálů. Pro přístup k osobním albům lze použít webové i wapové rozhraní. Zákazníci budou mít možnost vytvářet a posílat multimediální zprávy, procházet si uložené zprávy, vytáhnout si z alba dříve uložené zprávy a předávat tyto zprávy na emailovou adresu nebo jiné telefonní číslo.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz