E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Intelligo nespí

Tisková zpráva, 14. ledna 2002, e-komerce.cz

Od dubna loňského roku, kdy byla spuštěna nová verze elektronického tržiště Intelligo pro business to business obchodování, bylo na tomto tržišti prostřednictvím služeb Poptávky, Výběrová řízení a Aukce poptáno zboží v celkové hodnotě 54,7 miliónu korun.

První výběrové řízení na Intelligu bylo vyhlášeno 3. května, další následovala vzápětí. Největší objemy obchodů byly realizovány v závěru roku, kdy se také uskutečnila zatím největší transakce. Byl jí nákup výpočetní techniky pro plzeňskou Škodu Holding a.s. v celkovém objemu 28 mil. Kč. Zákazník dosáhl prostřednictvím online aukce na Intelligu značné procentuální úspory.

"S průběhem online aukce jsme velice spokojeni. Uzavřeli jsme s vítězem tendru lukrativní kontrakt, který nám zajistí obnovu počítačového vybavení v období dvou let za nejlepších možných podmínek na trhu. V tomto roce plánujeme využití této metody nákupu i pro další vhodné komodity," komentuje svou spokojenost Tomáš Vachtl, Purchasing Manager Škody Holding, a.s.

Kromě online aukcí mají na Intelligu zákazníci možnost využívat také dalších služeb. Výběrová řízení jsou vhodná pro složitější nákupy, kdy je nutné nejprve prověřit schopnost dodavatelů vyhovět všem formálním, technickým a obchodním podmínkám tendru. V případech, kdy jsou nabídky srovnatelné, často pokračují online aukcí, kde se rozhoduje o finálním vítězi. Na Intelligu je také možné vypisovat poptávky na dodávku běžných kancelářských potřeb. V těchto případech se jedná o výběr zboží z katalogu a oslovení vybraných dodavatelů.

Mezi zákazníky, kteří již využili služeb B2B Centra patří například Elektrárny Opatovice, Fakultní nemocnice Brno, GE Capital Bank, Karosa Vysoké Mýto, Královopolská strojírna, Lovochemie Lovosice, Mostecká uhelná, Metra Blansko, Ostroj Opava, Tatra Kopřivnice, Škoda Steel, Vítkovice, ŽĎAS Žďár nad Sázavou, Živnostenská banka.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz