E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Internet Info fúzuje s 4Web

Tisková zpráva, 10. července 2002, e-komerce.cz

Společnost Internet Info uzavřela dohodu o spojení se sdružením 4Web, které v českém Internetu provozuje servery Root.cz, Navrcholu.cz a Woko.cz. Vedle významného posílení portfolia obsahových serverů by měl tento krok přinést také další rozšíření aktivit v oblasti konzultačních služeb.

Sdružení 4Web založili v roce 1998 Tomáš a Michal Krausovi se záměrem vytvořit a provozovat systém pro měření návštěvnosti webových stránek s názvem Navrcholu.cz. O rok později se jejich aktivity rozšířily o službu Woko.cz a zpravodajský server Root.cz, který se věnuje Linuxu.

"Naše servery si za dobu své existence získaly pevnou základnu pravidelných čtenářů a uživatelů, jejichž počet přesahuje sto tisíc měsíčně. Od spojení se společností Internet Info si slibujeme především další využití tohoto potenciálu," říká jeden ze zakladatelů 4Webu Tomáš Krause.

Server Root je významným médiem o Linuxu a otevřeném softwaru, jeho návštěvnost se pohybuje kolem 3.000 unikátních IP denně a nejúspěšnější články si přečte přes 10 tisíc čtenářů. Jasnou jedničkou ve své oblasti je také systém Navrcholu, který měří návštěvnost více než 25 tisícům webových stránek, mezi něž patří například i Mobil.cz, Email.cz, Seznamka.cz a další.

"Díky fúzi s 4Webem se naše portfolio rozšíří o servery, které mají mezi internetovou komunitou velmi dobré jméno. Jedná se navíc o vhodné doplnění naší skupiny specializovaných médií, jako je Lupa.cz nebo Měšec.cz, což odpovídá naší dlouhodobé strategii. Spojení s technologicky silným partnerem nám umožní i rozvoj dalších aktivit, které dosud stály mimo hlavní záběr, jako jsou například studie trhu či oblast konzultací," říká Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info.

Oba zakladatelé sdružení 4Web získají v rámci transakce podíl ve společnosti Internet Info a budou se i nadále starat o rozvoj dosavadních aktivit.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz