E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Na Intelligo lze nyní koupit i občerstvení

Jiří Juránek, 13. června 2001, e-komerce.cz

Uživatelé internetu hledají na síti informace. Mezi tyto patří také informace o cenách výrobků v jednotlivých internetových obchodech. Internetový business však do této doby nabízel pouze hmotné spotřební zboží. Katalog výrobků na elektronickém tržišti Intelligo byl rozšířen o občerstvení a pracovní ochranné pomůcky.

Samozřejmě nelze očekávat, že si na internetu zadáte dotaz, že chcete párek v rohlíku nebo hod dog, a ten vám bude vzápětí doručen. Katalog občerstvení nabízí zboží odběratelům, kteří mají zájem o studené nápoje od tradičních dodavatelů včetně přírodních ochucených minerálních vod či džusů. Kromě nápojů občerstvení nabízí čaje, kávu, cukr, sůl, smetanu. Dalším zbožím je doplňkový prodej nádobí v podobě kelímků, lžiček, talířků a příborů.

Ochranné pracovní pomůcky tvoří především pracovní oděvy a obuv, rukavice, ochranné brýle, štíty či přilby. Dalším sortimentem jsou pak například chrániče sluchu a dýchacích orgánů.

Katalog výrobků na tržišti Intelligo

Katalog výrobků slouží pro rychlé objednávání nepřímého materiálu na elektronickém tržišti Intelligo. Katalog je sestaven z jednotlivých skupin výrobků. “Tento katalog má nespornou výhodu, že odběratel nemusí při sestavování poptávky popisovat jednotlivé zboží, ale má možnosti zboží kliknutím vybrat z katalogu. Katalog má dnes několik kategorií. Během dvou měsíců chceme doplnit katalog o další kategorie. Zcela jistě to bude například kancelářský nábytek,” uvedl výkonný ředitel B2B Centra Dalibor Wijas.

Tržiště Intelligo

Tržiště vzniklo v říjnu roku 2000. Založila ho společnosti B2B Centrum. Jde o systém, díky němuž mohou ochodovat firmy prostřednictvím světové sítě.

Existuje ještě řada nepodchycených kategorií

Jako téměř výhradní poskytovatel této služby má společnost B2B Centrum velkou výhodu. Jelikož se neustále snaží dodávat na tržiště další a další výrobky, může se Intelligo stát vyhledávaným místem pro obchodování na internetu. A to především z hlediska kategorií prodávaných produktů.


Jiří Juránek
jiri.juranek@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz